Ten film został obsypany Oscarami. Oszałamiające "Rzymskie wakacje"

2018.11.05 10:38
To jedna z najbardziej urzekających komedii romantycznych wszech czasów, sfilmowana w autentycznej scenerii Wiecznego Miasta. "Rzymskie wakacje" można będzie obejrzeć we wtorek (6.11) w kinie Forum.
Ten film został obsypany Oscarami. Oszałamiające "Rzymskie wakacje"
Kadr z filmu "Rzymskie wakacje"

Księżniczka Anna przyjeżdża do Rzymu z oficjalną wizytą. Jej niezwykle napięty grafik zajęć przewiduje jedynie spotkania z politykami i dyplomatami, nie pozostawiając jej ani chwili na zwiedzanie tego pięknego i romantycznego miasta.

Młoda monarchini jest bardzo zmęczona rutyną towarzyszącą jej funkcji, obowiązującą ją etykietą oraz faktem, że każdy dzień jest zaplanowany odgórnie od poranka do późnej nocy. Gdy frustracja sięga zenitu, postanawia wymknąć się służbie i wyrusza na podbój Rzymu na własną rękę. Niestety zaaplikowany wcześniej przez nadwornego lekarza środek nasenny zaczyna działać i Anna zasypia na ławce. Znajduje ją reporter Joe Bradley, który nie rozpoznając w kobiecie księżniczki, pragnie jej pomóc, fundując taksówkę do domu. Uciekinierka nie chce zostać rozpoznana, ani kończyć jeszcze wycieczki, prosi więc o transport w okolice Koloseum. Dziennikarz obawia się o jej bezpieczeństwo i oferuje Annie, która podaje się za Anyę Smith, nocleg w swoim mieszkaniu. Nazajutrz Joe dostrzega w redakcji zdjęcie księżniczki Anny. Nie zdradzając pannie Smith, że zna jej sekret, pomaga jej poznać miasto i jego codzienność. Przypadkowa znajomość rychło przeradza się w coś więcej...

Prelekcję przed filmem wygłosi Kuba Armata - dziennikarz i krytyk filmowy, ukończył studia filmowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz na wydziale produkcyjnym Szkoły Filmowej w Łodzi. Pisze do magazynów takich jak "Dziennik Gazeta Prawna", "Kino", "Magazyn Filmowy" i platforma internetowa "Wirtualna Polska". Autor ponad 200 wywiadów z międzynarodowymi gwiazdami filmowymi.

Początek pokazu o godz. 18.00.

Zobacz też: Klasyka kina - Rzymskie wakacje

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1242 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39