Terapia grupowa Białystok - Pracownia Integra

dodane dnia: 2019-11-22 przez: Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacji INTEGRA mgr Barbara Żukowska, K. Dallemura-Grześ, W. Kujawa-Brzezińska s.c.
Termin promocji: 2019-11-22 - 2039-11-22
Białostocka Pracownia Integra prowadzi terapię grupową, ukierunkowaną na wykorzystanie potencjału interakcji międzyludzkich. Ta forma terapii, ceniona na całym świecie i wykorzystywana we wszystkich ośrodkach psychoterapii, ma wielu zwolenników także wśród naszych Pacjentów.

Wierzymy w to, że człowiek spełnia się w kontakcie z innymi

Podstawą terapii grupowej jest stworzenie odpowiedniej grupy Pacjentów z podobnymi problemami. Dlatego pierwsze spotkanie z terapeutą ma charakter indywidualny i konsultacyjny. Pozwala Pacjentowi na spokojne, rzeczowe przedstawienie swojej sytuacji, a terapeucie na zdiagnozowanie problemu i omówienie możliwych form pomocy. Często wspólnie podejmowana jest decyzja o wyborze odpowiedniej formy pracy nad rozwiązaniem rozpoznanych trudności. Jeśli Pacjent zdecyduje się na terapię grupową, kolejne spotkania odbywają się już w grupie. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie: https://pracowniaintegra.pl/psychoterapeuta/formy-pomocy/

Terapia grupowa w Pracowni Integra

Celem terapii grupowej jest uświadomienie członkom grupy, jak ich zachowania i wzorce funkcjonowania stają się częścią relacji z innymi ludźmi. Grupa jest kontrolowaną wspólnotą, w której Pacjenci uczą się tego, że ich działania odbijają się na innych. Mogą obserwować to samodzielnie lub dostawać informację zwrotną od innych. Nad interakcjami czuwa terapeuta specjalnie przygotowany do takiej pracy – to on moderuje grupę i pomaga wydobywać jej terapeutyczny charakter.

Terapia grupowa może być organizowana jako krótkoterminowa lub długoterminowa – wtedy Pacjent uczestniczy w cotygodniowych spotkanych. Odbywają się one w życzliwej, empatycznej atmosferze sprzyjającej otwartemu wyrażaniu uczuć i myśli.

Zapraszamy na konsultacje – nasz terapeuta pomoże Ci wybrać najlepszą formę terapii.

1471 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39