Terapia uzależnień, czyli nowoczesne metody leczenia

dodane dnia: 2019-10-18 przez: NZOZ OPTIMA Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnień Sebastian Zdrójkowski
Termin promocji: 2019-10-18 - 2029-12-01
Lecznictwo uzależnień stale się rozwija i znacząco różni się od dawnego. Nasza Poradnia Optima w Białymstoku prowadząca terapię uzależnień podążą z duchem czasu i rozwoju nauki, wprowadzając do udzielanej pomocy wszystkie najnowsze dyrektywy. Jedna z nich rzutuje na fakt, iż dzisiaj decydując się na leczenie uzależnienia, Pacjent już nie musi całkowicie przestać pić. Zależy to od dokładnej diagnozy i m.in. oceny stanu zdrowia somatycznego, do których dostosowane są obecnie wdrażane do leczenia metody.

Nowoczesne metody terapii uzależnień

Oczywiście najlepszym sposobem na rzucenie nałogu jest całkowita rezygnacja z alkoholu. Nie jest to jednak możliwe zawsze, a w takich przypadkach stosuje się specyficzne interwencje, do których należą:

• program ograniczania picia – w którym osoba uzależniona zobowiązuje się do spożywania ilości alkoholu znacznie mniejszych niż przed rozpoczęciem leczenia,
• program redukcji szkód – w którym uzależnienie jest tak zaawansowane, iż głównym
celem jest poprawa jakości życia osoby uzależnionej, a nie przerwanie picia.

Należy zauważyć, że powyższe programy nie dotyczą narkotyków. W ich przypadku terapia uzależnień przebiega nieco inaczej, a do nowoczesnych metod należy leczenie substytucyjne, które stosuje się m.in. w przypadku uzależnienia od heroiny (i innych narkotyków z tej grupy).

Terapia prywatnie i na NFZ

Poradnia Optima posiada kontakt z NFZ, dlatego terapia uzależnień jest bezpłatna. Prowadzimy jednak również praktykę prywatną, z której Pacjenci mogą skorzystać wedle uznania. Możliwe są również konsultacje z psychiatrą, a także dodatkowe usługi z zakresu zapobiegania nawrotom, jak m.in. wszycie esperalu i detoks.

Więcej na temat terapii uzależnień: https://uzaleznienia-bialystok.pl/terapia-uzaleznien/

650 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39