The Colors of My Life/Lider vegen libe - piosenki o miłości

dodane dnia: 2024-07-09 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
The Colors of My Life/Lider vegen libe - piosenki o miłości
Termin imprezy: 2024-07-25
Organizatorzy zapraszają na The Colors of My Life/Lider vegen libe - piosenki o miłości.

"The Colors of My Life/Lider vegen libe - piosenki o miłości" jest częścią europejskiej trasy koncertowej "The colors of my life" A Cy Coleman Songbook, Janis Segal i znanego na całym świecie pianisty o białostockich korzeniach -Yarona Gershowskyego. W repertuarze znajdą się utwory Colemana w aranżacjach Yarona, oraz utwory związane z muzycznym dziedzictwem Białegostoku i Podlasia z repertuaru Alicji Grabowskiej.

10-ciokrotni zdobywcy nagrody Grammy, muzycznej nagrody Narodowej Akademii Sztuk i Nauk Nagraniowych w USA i Tony Award ! Liderzy grupy The Manhattan Transfer wracają do Europy z nowym projektem ! Tylko w Białymstoku koncert połączony z udziałem białostockich muzyków i zdobywczyni Niebieskiego Mikrofonu (nagrody Polskiego Radia Białystok). Jazz i muzyka żydowska na najwyższym światowym poziomie w Sali Koncertowej przy ulicy Podleśnej 2 w Białymstoku ! Przyjdź posłuchaj opowieści o tym jak muzyka łączy kolory życia, ludzi Nowy Jork i Białystok !

oraz artyści skupieni wokół grupy The Manhattan Transfer:

Janis Siegel amerykańska piosenkarka jazzowa, wielokrotna zdobywczyni nagrody Grammy, znana ako członkini grupy wokalnej The Manhattan Transfer.Współpraca: Jona Hendricks, Bobby'ego McFerrin, Dianne Reeves w grupie Sing, Sing, Sing, John DiMartino i Nanny Assis jako Requinte Trio. Członkini Voicestra Bobby'ego McFerrina.

Yaron Gershovsky: uznany na całym świecie jazzowy pianista, aranżer, kompozytor i producent. Ukończył z wyróżnieniem Berklee College of Music w Bostonie.Współpraca: Lonnie Smith, Steve Gadd, Abraham Laboriel, Lew Soloff, Janis Siegel, Ray Brown, Grady Tate, Don Sebesky, The Count Basie Orchestra, Richie Havens, Take 6 i Toots Thielemans. Prace na Broadwayu„City of Angels”, „Swing”.

Darek „Oles” Oleszkiewicz polski kontrabasista jazzowy. W 1983r na Jazz Juniors w Krakowie uzyskał pierwszą nagrodę za kompozycję jazzową .Współpraca: Jan Ptaszyn-Wróblewski. W 1988 wyjechał do Los Angeles. Członkiem Wydziału Jazzu na Uniwersytecie Kalifornijskim w w Irvine. Udział w realizacji blisko 100 albumów muzycznych. W 2003 nominowany do Fryderyka w kategorii Jazzowy Muzyk Roku.

Adam Czerwiński; wybitny polski perkusista, kompozytor, aranżer oraz producent muzyczny. Współpraca: Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Wojtek Karolak, Janusz Muniak. Art Farmer, Eddie Henderson, Bennie Maupin, Larry Goldings, Garry Bartz, Nigel Kennedy, John Scofield.

Artyści związani z Białymstokiem, tworzący grupę Chanajki:

Alicja Grabowska; aktorka, wokalistka, performerka, tekściarka, reżyserka, autorka projektów z zakresu historii muzyki na Podlasiu, creative leader w grupie Chanajki. Absolwentka kierunku aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie , WSL w Białymstoku,stypendystka MKiDN. Zrealizowała w ostatnich latach również filmy dla programów TVP Białystok; przy współpracy z Beatą Chyży- Czołpińską („Syn pułku” z cyklu Świadkowie Czasu) oraz dokumentalny film dla „My Romowie”.

Rafał Grabowski; akordeonista, kompozytor, aranżer, absolwent AM w Warszawie oraz Uniwersytetu w Białymstoku na Wydziale Ekonomii i Finansów, pedagog w ZSM w Białymstoku, wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina filia w Białymstoku, animator środowisk kulturalnych w Białymstoku, współtwórca grupy Chanajki, Radosław Koper; absolwent AM w Łodzi w klasie altówki prof. Zbigniewa Friemana. Udział w kursach mistrzowskich pod kierunkiem Melos Quartett w Stuttgarcie oraz kursach kameralnych w Łańcucie i Hochschule fur Musik Hannover. W 2013 roku uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych UM im. Fr. Chopina w Warszawie

Rafał Makarski; wybitny polski kontrabasista związany z orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej, łączący wykonania muzyki klasycznej z wielka miłościa do muzyki barokowej którą rozwija koncertując z grupami Andante, Consort 415 , Capella Cracoviensis, od prawie 20-stu lat współtworzy białostocka grupę Chanajki

BILETY: https://biletyna.pl/koncert/The-Colors-of-My-Life-Lider-vegen-Libe

Bilety można zakupić również w "Sklepie z Pamiątkami Kramstok" na Rynku Kościuszki w Białymstoku oraz w Operze i Filharmonii Podlaskiej na ul. Odeskiej 1.

Start koncertu o godz. 20:00.
Miejsce imprezy
Sala Koncertowa OiFP, ul. Podleśna 2, Białystok

708 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39