Thriller w Warszawie. Legia pokonana

2018.10.14 09:44
W 3. kolejce siatkarskiej II ligi (gr. 2) doszło do starcia Legii Warszawa z BAS-em Białystok. Stołeczny zespół wygrywał już 2:0, ale koniec końców triumf odniosła ekipa z Podlasia.

Ponieważ Legia i BAS udanie weszły w nowy sezon siatkarskich zmagań, toczony w Warszawie pojedynek można było traktować jako hit całej kolejki. Białostoczanie w przerwie między sezonami dokonali sporej rewolucji kadrowej, ale to nie przeszkodziło im w odniesieniu - uwaga - 8. kolejnego zwycięstwa nad Legionistami. Wygrana nie przyszła jednak łatwo i nie była za pełną liczbę oczek. Gospodarze lepiej weszli bowiem w spotkanie i pierwsze dwie partie padły łupem właśnie Legii.

Później do głosu doszli już Podlasianie, którzy to najpierw zwyciężyli na przewagi seta numer trzy, a następnie gładko wygrali kolejną część meczu, doprowadzając do tie-breaka. W decydującej partii górą znów okazali się przedstawiciele BAS-u, dzięki czemu podopieczni Marcina Śliwy zabrali na północny-wschód cenne dwa punkty.

Dużo gorzej wypad do Warszawy będą natomiast wspominać panie z Białostockiej Akademii Siatkówki, gdyż żeński zespół BAS-u poległ w stolicy kraju 0:3 z AZS-em AWF.

Siatkarze Centrum Augustów w ten weekend pauzowali.