Tkanina, która ochroni przed słońcem będzie produkowana w Białymstoku

2012.02.22 00:00
Ciemna koszula, która nie nagrzewa się w słońcu i chroni przed promieniowaniem UV? To już możliwe, dzięki unikatowej technologii wykończenia tkanin, którą do produkcji wprowadza spółka Andropol.
Tkanina, która ochroni przed słońcem będzie produkowana w Białymstoku
Fot: materiały firmy
Tkanina z wykończeniem Coldblack znakomicie nadaje się na koszule dla wojska lub policji

Celem autorów technologii Coldblack było stworzenie niewidzialnej tarczy, chroniącej przed negatywnym wpływem słońca. Jak ogólnie wiadomo,ciemne tekstylia nagrzewają się od promieniowania słonecznego silniej niż jasne. Większość tekstyliów noszonych w słońcu, niewystarczająco też chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Coldblack oferuje podwójną ochronę przed słońcem. Ta technologia zmniejsza nagrzewanie tekstyliów oraz niezawodnie chroni przed promieniowaniem UV.

- Jej zastosowanie na ciemnych tkaninach powoduje odbijanie światła oraz sprawia, że szczególnie narażone na działanie słońca ciemne tekstylia mniej się nagrzewają - wyjaśnia Radosław Klinowski, dyrektor handlowy Andropol S.A. - Odbite zostaje nie tylko ciepło promieni słonecznych, ale również promieni UV, co zapewnia skuteczną ochronę przed tego typu promieniowaniem na poziomie faktora UPF 30.

Pozytywny wynik testów pozwala na wprowadzenie nowej technologii do produkcji. Andropol będzie wytwarzał udoskonalone tkaniny w swojej fabryce w Białymstoku. Krzysztof Spólnicki, prezes Białostockiej Wykończalni Tkanin, twierdzi, że ten rodzaj tkaniny może być przeznaczony zarówno na odzież codzienną, mundurową, jak i na specjalistyczną odzież ochronną.

andy

874 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39