To być może ostatnia chwila, aby znaleźć dla nich dom. Adoptuj psiego seniora [ZDJĘCIA]

2023.11.20 07:41
Trwa listopadowa akcja #adoptujseniora, prowadzona przez Schronisko dla Zwierząt "Dolina Dolistówki" w Białymstoku. Włączyliśmy się w inicjatywę i co tydzień pokazujemy naszym Czytelnikom zdjęcia psów, które czekają na kochającego człowieka. Może jeden z nich skradnie twoje serce?
To być może ostatnia chwila, aby znaleźć dla nich dom. Adoptuj psiego seniora [ZDJĘCIA]
Fot: Schronisko dla zwierząt "Dolina Dolistówki"

To być może dla nich ostatnia szansa na kochający dom

Listopad to miesiąc trwania akcji #adoptujseniora nim będzie za późno. To wyjątkowy czas dla Schroniska dla Zwierząt "Dolina Dolistówki" w Białymstoku, ponieważ skupia się na psich seniorach, starając się zwrócić uwagę na ich potrzeby i zachęcając do adopcji, zwłaszcza w obliczu nadchodzącej zimy, która jest dla tych psiaków szczególnie trudna.

Psi seniorzy to niezwykłe czworonogi, które mimo upływu lat wyróżniają się wyjątkowym charakterem i ogromnym sercem. Schroniskowa klatka to nie jest dla nich miejsce na spędzenie ostatnich lat życia. Jest nim miejsce w ciepłym domu z kochającym opiekunem u boku.

W schronisku obecnie przebywa blisko 30 psów powyżej ósmego roku życia, czyli "psich emerytów". Wśród nich znajdują się najstarsi podopieczni, 13-letni Kulek i Grafik oraz 15-letnie sunie Anuszka i Eurydyka. Psi senior, który czeka najdłużej na swój wymarzony dom to 10-letni Pekan, który spędził już 8 lat w schronisku. Oprócz tego, na kochający dom czekają również m.in. Hanka, Eurydka, Grafik, Skrzypek, Sokół, Anuszka, Traper, Meyer i Mnich. Zdjęcia i opisy każdego z nich można znaleźć w naszej galerii.

Więcej psich seniorów można znaleźć TUTAJ i TUTAJ.

Aby adoptować psiego seniora, zalecamy bezpośredni kontakt z pracownikami schroniska. To oni udzielą potencjalnym opiekunom informacje na temat psiaków do adopcji, a także odpowiedzą na wszystkie pytania.

Psacer Kameralny

Akcję zakończy "Psacer Kameralny", który odbędzie się w niedzielę (26 listopada). Przemaszerują w nim psi emeryci z wolontariuszami.

Więcej informacji: Psacer Kameralny

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
841 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39