To gitarzysta z powołania. Koncertuje na całym świecie [WIDEO]

2019.09.16 10:06
Jeden z najwybitniejszych polskich instrumentalistów Apostolis Anthimos wystąpi ze swoim zespołem w Białymstoku. Koncert odbędzie się w środę (18.09) w klubie Fama.
To gitarzysta z powołania. Koncertuje na całym świecie [WIDEO]
Fot: Apostolis Anthimos

"Parallel Worlds" to najnowszy album (2018) jednego z najwybitniejszych polskich instrumentalistów Apostolisa Anthimosa. Na płycie znalazło się 14 kompozycji Apo w jazzowych aranżacjach, są to w większości nowe utwory, jak i te starsze w odświeżonych, zaskakujących wersjach. Płyta uznana została za jedną z najciekawszych jazzowych premier 2018 roku. Dla fanów jazzu jest to więc koncert obowiązkowy.Apostolis Anthimos to urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów. Gitarzysta z powołania, perkusista z zamiłowania. Nieodłącznie kojarzony z bluesem (Dżem, Krzak, SBB), ale również z jazzem i rockiem - muzyką fusion.

We wczesnych latach 70. grał z Czesławem Niemenem. Współpracował z Tomaszem Stańko - grając na jego albumach na perkusji, grywał z Patem Metheny, Gilem Goldsteinem, Paulem Wertico, Tomaszem Szukalskim, Jimem Beardem. Prowadził zespół Theatro, a od ponad dekady gra również z własnym trio - w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband i Etienne Mbappe. Regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie - czy to z SBB, czy solo - z własnymi projektami.

Zespół wystąpi w składzie: Marcin Żupański - saksofon, Dawid Broszczakowski - klawisze, Robert Szewczuga - bas i Apostolis Anthimos - gitara / bębny.

Początek koncertu o godz. 19.00. Impreza odbywa się w ramach cyklu "Premiery muzyczne". Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz też: Koncert: Apostolis Anthimos - Parallel Worlds

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

953 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39