To nie wyrok, ważna jest profilaktyka. Światowy Dzień Walki z Rakiem

2020.02.04 08:12
We wtorek (4.02) obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem. To dobry moment, żeby przypomnieć sobie, jak ważna jest profilaktyka w zapobieganiu chorobom nowotworowym.
To nie wyrok, ważna jest profilaktyka. Światowy Dzień Walki z Rakiem
Fot: DM
Zdjęcie ilustracyjne

Profilaktyka przede wszystkim

Jednym z głównych powodów dużej liczby pacjentów umierających na raka, jest zbyt późne wykrycie choroby. A to właśnie badania profilaktyczne dają pacjentom szanse na wyleczenie. Warto o tym pamiętać, szczególnie dziś, ponieważ to właśnie 4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem.

Przestrzegając prostych zasad zdrowego stylu życia, jesteśmy w stanie obniżyć ryzyko zachorowania. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia w ten sposób można uniknąć nawet 50% przypadków wszystkich nowotworów.

Dietą w raka

Najbliższa środa (5.02) z profilaktyką NFZ będzie poświęcona diecie, która odgrywa istotną rolę w zapobieganiu wielu chorobom, również nowotworowym.

W godz. od 10.00 do 13.00 będzie można przyjść do Podlaskiego Oddziału NFZ (ul. Pałacowa 3, sala konferencyjna, III piętro), aby wziąć udział w warsztatach: "Co jeść, żeby uniknąć nowotworów" z psychodietetyk Anną Kuczkin. Podczas spotkania zainteresowani poznają przepisy oraz spróbują "zup mocy" czy dowiedzią się, jak dietą wspomóc proces leczenia.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1064 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39