Torfowy Rycerz Aptel został brązowym medalistą II Mistrzostw Polski w Piłce Błotnej

2012.07.10 00:00
Reprezentujący Białystok i Podlasie - TORFOWY RYCERZ APTEL - został brązowym medalistą II Mistrzostw Polski w Piłce Błotnej.
Fot: materiały organizatora

Impreza odbyła się w dniach 7 - 8 lipca 2012 w Krasnobrodzie na Roztoczu. W kategorii męskiej zwyciężyli zawodnicy KS Rakovia Gepard Zawadki, w kategorii kobiet, jak i kategorii mieszanej tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna gospodarzy - BKS Roztocze Krasnobród.

Białostocki zespół w swojej drodze po medal wygrał 3 mecze oraz nieznacznie uległ w półfinale przyszłemu Mistrzowi - zespołowi KS Rakovia Gepard Zawadki.

Piłka błotna - to gra zespołowa, wywodząca się z piłki nożnej. Oficjalnie powstała w 1998 w Finlandii i rozgrywana jest na błotnistym terenie. Dyscyplina najbardziej rozpowszechniona jest w Rosji, Holandii, Brazylii, Szwecji, Islandii i Wielkiej Brytanii. Istnieją trzy rodzaje zespołów - męskie, żeńskie i mieszane. W Polsce rozgrywki piłki błotnej wskrzesiło i koordynuje Stowarzyszenie Polskiej Piłki Błotnej BKS Roztocze, które zajmuje się także promocją dyscypliny i organizacją Mistrzostw Polski w Piłce Błotnej. W 2003 rozegrano pierwsze Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie, w których wzięło udział 260 zespołów. Zasady wywodzą się z tych znanych z piłki nożnej.

Brązowi medaliści z Krasnobrodu to: Maciej Rant - Tomasz Wawiernia, Mirosław Samosiuk, Krzysztof Bułach, Cezary Suchocki, Edward Siwek, Krzysztof Malinowski, Krzysztof Dzieduszow, Rafał Rant, Jacek Janowicz i Jacek Borowski.

TORFOWY RYCERZ APTEL to satelita zespołu APTEL SOCCER TEAM, istniejącej od 1996 roku amatorskiej drużyny piłkarskiej z Białegostoku, mającej na swym koncie szereg sukcesów w różnorodnych rozgrywkach i turniejach organizowanych na terenie miasta i województwa. Dodatkowo TORFOWY RYCERZ APTEL to potężna dawka humoru oraz podlaskiej energii przeniesiona na błotne boisko.