Tragedia na Biebrzy. Wyłowiono ciało nastolatka

2023.06.11 10:09, Aktualizacja: 2023.06.11 12:56
Wieczorne poszukiwania zostały zakończone z uwagi na mrok. W niedzielony poranek zostały wznowione.
Tragedia na Biebrzy. Wyłowiono ciało nastolatka
Fot: Podlaska Policja
Zdj. ilustracyjne

W sobotę (10.06) w rejonie miejscowości Mścichy (powiat grajewski) zaginął nastolatek, który po godz. 19.00 kąpał się z kolegą w rzece Biebrza. Nastolatek zniknął pod lustrem wody i nie wypłynął.

Po otrzymaniu informacji o zaginięciu, służby ratownicze natychmiast rozpoczęły akcję poszukiwawczą. Na miejsce przybyli strażacy oraz policjanci, którzy podjęli intensywne działania mające na celu odnalezienie zaginionego nastolatka.

- Działania ratowników polegały na przeszukiwaniu rzeki wzdłuż linii brzegowej oraz koryta rzeki przez nurków SGRW-N "Biebrza" z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Grajewo - przekazał st. kpt. Jarosław Szeszko z Komendy Powiatowej PSP w Grajewie.

- Prowadzone poszukiwania nie przyniosły efektu i zostały zakończone z uwagi na zapadający zmrok - poinformował rzecznik prasowy podlaskiej policji Tomasz Krupa.

Poszukiwania chłopaka zostały wznowione w niedzielę (11.06) o godz. 8.00.

[AKTUALIZACJA]

Płetwonurkowie z Biebrzy wyłowili ciało 16-letniego chłopaka.

- To już trzecia ofiara wody w tym roku. W tym sezonie policyjni wodniacy uratowali z kolei 4 osoby - przekazał Tomasz Krupa.

W działaniach udział brały zastępy z KP PSP Grajewo, Mońki i Augustów, OSP Radziłów, policja, zespół ratownictwa medycznego oraz straż Białowieskiego Parku Narodowego.

Straż Pożarna apeluje o rozwagę i rozsądek podczas kąpieli, nie przecenianie swoich umiejętności pływackich oraz o korzystanie z kąpielisk na których jest ratownik.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1601 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39