Transferowe roszady w Dojlidach Białystok

2017.05.05 14:43
W kolejnym sezonie Lotto Superligi barw białostockich Dojlid nie będzie już bronić Aleksander Khanin. Jego miejsce zajmie Hindus Soumyajit Ghosh.
Transferowe roszady w Dojlidach Białystok
Fot: Grzegorz Chuczun

Mimo że obecne rozgrywki Lotto Superligi jeszcze się nie zakończyły, to włodarze klubu z Podlasia myślą przyszłościowo i kompletują kadrę na kolejny sezon. Ruchy transferowe przyśpieszyła też decyzja Aleksandra Khanina, który zadecydował, że przeniesie się do Niemiec. Jego miejsce zajmie 24-letni Soumyajit Ghosh, który w 2013 r. został najmłodszym mistrzem Indii w historii swojego kraju. O tym, że nie jest to przypadkowy zawodnik świadczy też fakt, iż nowy nabytek Dojlid uczestniczył w ubiegłorocznych Igrzyskach Olimpijskich rozegranych w Rio de Janeiro.

Warto również przypomnieć, że niedawno kontrakt z beniaminkiem Lotto Superligi przedłużył lider zespołu – Wang Zeng Yi, a także Paweł Platonov. To właśnie ta dwójka tenisistów stołowych będzie tworzyć główną parę zawodników w przyszłorocznych rozgrywkach. Ghosh natomiast będzie grywać na zmianę z Ho Kwan Kitem z Hongkongu, który jest jokerem białostockiej drużyny, ale często nie może występować ze względu na napięty terminarz i zobowiązania wobec narodowego związku.

Menedżer Dojlid – Piotr Anchim – zaznacza jednak, że pozyskanie nowego gracza wcale nie oznacza, że kadra na następne rozgrywki jest już zamknięta.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1506 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39