Trochę jazzu, trochę elektroniki, czyli koncert zespołu Skalpel [KONKURS]

2022.11.28 13:42
4 listopada tego roku zespół Skalpel wydał nową płytę "Origins". Na krążku znalazły się współczesne aranżacje różnych nurtów elektroniki oraz muzyki tanecznej milenijnego przełomu. Muzycy płytę zaprezentują w Białymstoku.
Trochę jazzu, trochę elektroniki, czyli koncert zespołu Skalpel [KONKURS]
Fot: Materiały prasowe

Skalpel tworzą dwaj muzycy: Marcin Cichy i Igor Pudło. Panowie wykonują muzykę z pogranicza jazzu i elektroniki, która wzbudza wiele emocji. Skalpel od lat łączą inspirację lokalną jazzową tradycją z fascynacją możliwościami nowej elektroniki.

Poprzedni krążek zespołu pt. "Highlight" oraz singiel "Escape" w remiksie Hani Rani odniósł sukces. To dodało Skalpelowi pewności siebie, a dodatkowo zespół był bardzo dobrze przyjmowany podczas koncertów z publicznością. "Origins" jest albumem bardziej śmiałym i brzmieniowo różnorodnym. Skalpel, pozostając wiernymi swoim korzeniom, uciekają od rutyny, szukając międzygatunkowych połączeń. Na "Origins" znajdziemy zarówno jazz jak i drum’n’bass, downtempo i electro, triphop oraz balearic, breakbeat, hiphop, Krautrock.

"Origins" promuje singiel "Why Not Jungle".

Muzycy sami przyznają, że napędza ich niezmiennie duch innowacji. Jednocześnie jednak nie brakuje im pokory i świadomości własnych źródeł – stąd koncept i tytuł albumu. Marcin i Igor przypominają jednak, że oryginalna muzyka zawsze powstaje z wiarą, że sztuka nie zna granic i "wszystko jest możliwe."

Koncert Skalpela odbędzie się w niedzielę (4.12), o godz. 19:00 w sali Kina Forum. Możecie wygrać wejściówki w naszym konkursie: KONKURS.

Szczegóły dotyczące wydarzenia.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1798 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39