Trudna sytuacja Żubrów. Tur jedną nogą w kolejnej rundzie

2021.04.02 09:45
Koszykarskiej kluby z Podlasia rozegrały pierwsze mecze w fazie play-off. Tur wysoko pokonał KK AZS UW Warszawa, natomiast Żubry nie sprostały Sokołowi Ostrów Mazowiecka.
Fot: Maciej Safaryn

Białostockie Żubry po rundzie zasadniczej zajęły w tabeli II ligi (gr. B) miejsce numer 6, dlatego już na samym początku play-offowej rywalizacji naprzeciwko rogatego zespołu stanął bardzo silny przeciwnik, czyli 3. po pierwszej części sezonu Sokół Ostrów Mazowiecka.

Toczony w hali UwB przy ul. Świerkowej mecz bardzo długo był niezwykle wyrównany. Po 30 minutach gry wyżej notowani goście prowadzili zaledwie jednym oczkiem, ale marzenia koszykarzy ze stolicy Podlasia o dobrym wyniku w ostatniej kwarcie zostały brutalnie rozwiane. Sokół w końcówce spotkania uzyskał wysoką, bo aż 12-punktową, przewagę (rezultat 83:95), co oznacza, że sytuacja Żubrów stała się niesamowicie trudna. W tym sezonie w pierwszej rundzie rozgrywki toczą się w ramach zasady mecz i rewanż, dlatego podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego, by myśleć o walce w dalszej fazie play-offów, powinni nie tylko wyjazdowy bój wygrać, ale muszą to dodatkowo zrobić odpowiednio wysoko.

Wygląda na to, że do kolejnego etapu bez większych problemów awansuje za to inna ekipa z północno-wschodniej Polski, a więc Tur. Zawodnicy z Bielska Podlaskiego rozbili bowiem w delegacji 105:75 KK AZS UW Warszawa, dzięki czemu koszykarze trenowani przez Kamila Zakrzewskiego powoli mogą myśleć już o kolejnej przeszkodzie na swojej drodze. W bardzo pewnie wygranym starciu najwięcej punktów w drużynie Tura, dokładnie 27, zdobył Kacper Rojek. Wyjazdowy pojedynek z niewiele gorszym dorobkiem zakończył również Łukasz Kuczyński. 35-latek zapewnił swemu zespołowi 25 oczek.

Rewanżowe mecze z udziałem podlaskich II-ligowców dojdą do skutku w środę (7.04). Żubry wyjdą na parkiet w Ostrowi Mazowieckiej o godz. 18.30, natomiast Tur zaprezentuje się we własnej hali 30 minut później.

Żubry Chorten Białystok - Sokół Ostrów Mazowiecka 83:95 (21:22, 17:16, 26:27, 19:30)
Żubry Chorten Białystok: Adam Sulima-Dolina (2 pkt), Daniel Kamiński (0 pkt), Filip Nieroda (13 pkt), Michał Bombrych (16 pkt), Paweł Kosobudzki (0 pkt), Patryk Andruk (6 pkt), Arkadiusz Zabielski (21 pkt), Andrzej Misiewicz (20 pkt), Paweł Trypus (5 pkt)

KK AZS UW Warszawa - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 75:105 (18:26, 15:29, 24:17, 18:33)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Łukasz Kuczyński (25 pkt), Filip Pruefer (21 pkt), Przemysław Tradecki (11 pkt), Patryk Milewski (2 pkt), Aaron Weres (6 pkt), Kacper Rojek (27 pkt), Marcin Marczuk (9 pkt), Paweł Lewandowski (4 pkt)