Trwa Białostocki Salon Maturzystów

2015.09.14 00:00
W poniedziałek i wtorek (14-15.09) w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku trwają największe targi edukacyjne w regionie.
Trwa Białostocki Salon Maturzystów
Fot: Justyna Fiedoruk

Pierwszego dnia Białostocki Salon Maturzystów odwiedziły setki podlaskich uczniów. W kampusie przy ul. Ciołkowskiego przez dwa dni zaprezentuje się kilkadziesiąt uczelni, nie tylko z województwa podlaskiego, ale i innych regionów Polski.

- Reprezentujemy uczelnię warszawską. Takie targi są okazją na dotarci do naszych kandydatów, ewentualnie późniejszych studentów z całego kraju. Zainteresowanie jest duże, niektórzy młodzi ludzie wiedzą już, co chcą studiować i mają konkretne oczekiwania, część z nich cały czas szuka – mówi Anna Szymańska ze Społecznej Akademii Nauk w Warszawie.

Młodzież, oprócz odwiedzenia targów i porozmawiania z wystawcami, ma możliwość wzięcia udziału w wykładach prowadzonych przez ekspertów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży dotyczących matury z poszczególnych przedmiotów.

- W przyszłym roku zdaję maturę i jeszcze nie wybrałam uczelni. Tutaj mogę dowiedzieć się, jakie przedmioty powinnam zdawać, jeśli chcę się dostać na dany kierunek. To bardzo ważne – nie ma wątpliwości Anna Marcewicz, uczestniczka Białostockiego Salonu Maturzystów.

W kampusie zaprezentowały się też białostockie uczelnie.

- Takie targi są doskonałą okazją do promocji uczelni. Mamy cały harmonogram rekrutacji, wzory rekrutacyjne. Kandydaci mogą się dowiedzieć, jakie przedmioty są brane pod uwagę na poszczególnych wydziałach. Zainteresowanie jest bardzo duże - cieszy się Magda Sulima z Politechniki Białostockiej.

Salon Maturzystów organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Zobacz także: Białostocki Salon Maturzystów

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1736 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39