Trwa Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Na miejscu ponad 150 kotów i Kotkowo [ZDJĘCIA]

2023.10.14 17:19
W sobotę (14 października) rozpoczęła się tegoroczna edycja Międzynarodowej Wystawy Kotów w Białymstoku. Na wydarzeniu trwającym 2 dni obecnych jest ponad 150 kotów rożnych ras, w tym rasa dwelf, a także wystawcy i specjaliści. Oprócz tego, swoje stoisko ma także białostocka fundacja Kotkowo.
Trwa Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Na miejscu ponad 150 kotów i Kotkowo [ZDJĘCIA]
Fot: Maciej Safaryn

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych trwa w sobotę (14 października) i niedzielę (15 października) w Hali Sportowej, przy ul. Świerkowej.

Co się dzieje na miejscu?

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Białymstoku to coroczne wydarzenie, które przyciąga miłośników kotów z naszego miasta i regionu. Na miejscu obecni są wystawcy i specjaliści, w tym białostocka fundacja Kotkowo, u których można dowiedzieć się czegoś więcej na temat "kociego świata". Na tegoroczną edycję zgłoszono ponad 150 kotów różnych ras, a organizatorem imprezy jest Ogólnopolski Klub Kotów i Kociarzy "No Problem".

- To jest wielkie kocie święto, ponieważ raz do roku do Białegostoku przyjeżdżają kocie książęta i kocie księżniczki, czyli arystokracja, która chce się pokazać i zbierać hołdy. - mówi prezes fundacji Kotkowo Agata Kilon. - Na miejscu można podziwiać kotki biorące udział w różnych konkurencjach, ale także zakupić różnego rodzaje kocie gadżety lub karmy. Oprócz tego, jest także możliwość wsparcia fundacji Kotkowo, ponieważ my także mamy tutaj swoje stoisko. Za włożenie do naszej puszki możemy ofiarować jakiś koci gadżet. Mamy tutaj rożne fajne rzeczy, takie jak fotografie, czy też kocie balsamiki i zabawki. Każdy znajdzie coś dla siebie - zachęca.

Spośród ras obecnych na miejscu, można zwrócić uwagę na maine coony i koty norweskie leśne, które, jak zaznacza prezes fundacji Kotkowo - ważą aż 15 kilogramów, podczas gdy standardowy kot osiąga zaledwie 4 kilogramy. Oprócz nich, na wydarzeniu można rownież spotkać koty brytyjskie, persy, syjamskie, a także devon rexy i sphinxy. Ponadto, co roku wydarzenie wybiera patrona konkretnej rasy, a w tegorocznej edycji zaszczytem tym uhonorowano rasę dwelf, którego można zobaczyć na wystawie po raz pierwszy. Dwelf to kot o podobnym wyglądzie do sphinxa, lecz wyróżniający się zaokrąglonymi uszami.

Właściciele kotów mogą zakupić na miejscu wysokiej jakości karmę w dobrych cenach, ponieważ na wydarzeniu obecne są firmy takie jak Pupil, Folk, Arion, Wiejska Zagroda, Pan Mięso, a także Dolina Noteci. Oprócz tego, na stoiskach można znaleźć także różnorodne kocie zabawki, legowiska i inne niezbędne kocie akcesoria. Dla miłośników kotów przygotowano także szeroki wybór kocich bluzek, poszewek, kubków, a nawet biżuterii. Dodatkowo, można zrelaksować się przy stoiskach oferujących kawę, herbatę czy słodycze.

- Na miejscu można podziwiać kotki biorące udział w różnych konkurencjach, ale także zakupić różnego rodzaje kocie gadżety lub karmy. Oprócz tego, jest także możliwość wsparcia fundacji Kotkowo, ponieważ my także mamy tutaj swoje stoisko - opowiada Agata Kilon. - Za włożenie do naszej puszki możemy ofiarować jakiś koci gadżet. Mamy tutaj rożne fajne rzeczy, takie jak fotografie, czy też kocie balsamiki i zabawki. Każdy znajdzie coś dla siebie - zachęca.

W ramach tegorocznej Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych w Białymstoku koty oceniane są pod okiem sędziów z Francji, Niemiec i Polski. Jak opowiada Agata Kilon - pod sam koniec każdego dnia wydarzenia odbywają się pokazy "Best of the best", czyli wybierany jest najpiękniejszy kot poszczególnej rasy.

- Jeśli ktoś ma kocie uszka w szafie to niech je wyciąga i biegnie na wystawę. Można tutaj przyjść i zanurzyć się w kociej atmosferze. Jest to takie fajne spotkanie kociarzy - zachęca Agata Kilon.

Więcej informacji: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

857 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39