Trwa rekrutacja na "Misję Bioróżnorodność". Będą wykłady, warsztaty i zajęcia terenowe

2024.06.13 09:30
Do 16 czerwca można zgłaszać się do II tury projektu "Misja Bioróżnorodność". Akcję, tak samo jak w roku ubiegłym, organizuje Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Zgłaszać mogą się uczniowie szkół podstawowych. Mali badacze, którzy zostaną przyjęci, będą uczestniczyć w interdyscyplinarnych wykładach, warsztatach oraz zajęciach terenowych. Inicjatywa ruszy już we wrześniu.
Trwa rekrutacja na "Misję Bioróżnorodność".  Będą wykłady, warsztaty i zajęcia terenowe
Fot: materiały prasowe

Ruszyła rekrutacja do kolejnej, drugiej tury projektu "Misja Bioróżnorodność". Na jego realizację Uniwersytet w Białymstoku dostał rok temu dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – ponad 630 tys. zł. Inicjatywa ma na celu przybliżenie uczniom szkół podstawowych pojęcia bioróżnorodności, ale też zaprezentowanie nowoczesnych technologii, które pozwalają ją badać, chronić, zapobiegać jej zubożeniu. Naukowcy z Wydziału Biologii będą pokazywać małym uczestnikom, że  w działaniach na rzecz bioróżnorodności warto łączyć siły i osiągnięcia przedstawicieli różnych dyscyplin z dziedziny nauk przyrodniczych i ścisłych: biologii, chemii, fizyki i matematyki. 

Zajęcia laboratoryjne, terenowe i wykłady organizowane w ramach „Misji Bioróżnorodność” są skierowane do uczniów szkół podstawowych (klasy 6-8) i ponadpodstawowych (klasy 1-3) z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Osoby, które zostaną zakwalifikowane, będą uczestniczyć w 52 godzinach zajęć praktycznych i 10 wykładach. W trakcie spotkań będzie poruszana różna tematyka, m.in. bioróżnorodność roślin zakodowana w DNA, modelowanie matematyczne zjawisk przyrodniczych, badanie składu produktów spożywczych pochodzenia naturalnego czy wykorzystanie systemu informacji geograficznej do monitorowania bioróżnorodności. 

Ideą całego projektu jest to, by dzieci i młodzież nie tylko zdobywały wiedzę, ale też dzielili się nią m.in. z rodziną, rówieśnikami i lokalną społecznością. 

Zajęcia będą odbywały się w soboty na terenie Kampusu Uniwersytetu w Białymstoku oraz jego okolicach. Kampus jest całkowicie przystosowany do korzystania z niego przez osoby z niepełnosprawnościami.

Zainteresowane osoby muszą wypełnić formularza zgłoszeniowego dostępny na stronie Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku i podpisany odesłać w formie zdjęcia lub skanu na adres misja@uwb.edu.pl.

Redakcja JK
24@bialystokonline.pl

1040 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39