Trwają roboty drogowe i sanitarne w trzech ruchliwych punktach Białegostoku

2016.08.23 13:00
Al. Jana Pawła II, ul. Lipowa i Sienkiewicza - w tym tygodniu rozpoczęły się roboty drogowe i sanitarne w ruchliwych punktach Białegostoku. Zarząd Dróg Miejskich uprzedza, że mogą one doskwierać kierowcom.
Trwają roboty drogowe i sanitarne w trzech ruchliwych punktach Białegostoku
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka
Trwa uzupełnianie spoin w nawierzchni z kostki granitowej przy Rynku Kościuszki

Na al. Jana Pawła II potrzebna jest naprawa nawierzchni oraz regulacja studni kanalizacyjnych i wpustów. Właśnie te prace zaplanowano na odcinku od al. Konstytucji 3 Maja do mostu na rzece Białej.

Frezowanie nawierzchni oraz regulację studni rozpoczęto we wtorek (23.08), a zakończy się w najbliższą sobotę (27.08). Roboty będą prowadzone w godz. 7.00-18.00, natomiast układanie nowej nawierzchni w godz. 18.00-6.00. Na czas prac kierowcy podróżujący w kierunku Warszawy oraz Ełku (jezdnia po stronie północnej) muszą liczyć się z utrudnieniami - jest tam połówkowo zawężona jezdnia.

W tych samych dniach będą naprawiane przyłącza kanalizacji sanitarnych na ul. Lipowej, w okolicach skrzyżowania z ul. Nowy Świat. Tam ograniczenia w ruchu będą polegały na połówkowym zawężeniu jezdni na pasie ruchu dla podróżujących od ul. Grochowej w kierunku ul. Liniarskiego. Ponadto na czas prac zostanie wprowadzony zakaz skrętu w lewo dla pojazdów wyjeżdżających z ul. Nowy Świat w ul. Lipową.

Do piątku (26.08) potrwa z kolei uzupełnianie spoin w nawierzchni z kostki granitowej na ul. Sienkiewicza, na wysokości Rynku Kościuszki. Drogowcy zajmują tam dwa skrajne pasy jezdni, ruch pojazdów odbywa się poprzez pozostałe dwa pasy, po jednym w każdym kierunku.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl
733 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39