Trzeźwy poranek na Podlasiu. Złapano pijaną kursantkę nauki jazdy

2014.10.08 00:00
W środę (8.10) na terenie całego województwa policjanci prowadzili działania "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze zatrzymali 17-tu kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić auto będąc pod wpływem alkoholu.
Trzeźwy poranek na Podlasiu. Złapano pijaną kursantkę nauki jazdy
Fot: KWP Białystok

W środę (8.10) od wczesnych godzin porannych ponad stu podlaskich policjantów ze wszystkich komend województwa prowadziło działania "Trzeźwy poranek". Kontrolowana była trzeźwość kierowców. W ciągu trzech godzin mundurowi sprawdzili ponad 7 tys. kierujących. Niestety okazało się, że znalazło się 17-tu, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Największym brakiem odpowiedzialności wykazał się zatrzymany na ulicy gen. Sulika w Białymstoku 43-latek kierujący volkswagenem – miał w organizmie prawie 0,6 promila alkoholu i wiózł do szkoły dziecko.

Pozostali niechlubni rekordziści to: 28-letni kierowca golfa z gminy Dobrzyniewo, którego wynik badania trzeźwości to 1,1 promila; 51-letni mieszkaniec Supraśla, który mając 0,6 promila alkoholu w organizmie ciężarowym manem przewoził drewno; oraz 32-letnia kursantka nauki jazdy, która w Kolnie zasiadła za kierownicą fiata punto mając niemal 0,5 promila.

Teraz wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy za swoje postępowanie odpowiadać będą przed sądem.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

275 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39