Turystów na Podlasiu coraz więcej

2006.05.08 00:00
Hotele, pensjonaty i obiekty noclegowe zlokalizowane w naszym województwie przyjęły o 6 procent więcej turystów z kraju i zagranicy niż w 2005 roku.

Jak wynika z najnowszych danych opracowanych przez Urząd Statystyczny w Białymstoku z noclegów skorzystało o blisko 7 tysięcy zagranicznych turystów więcej niż w roku 2004. Północna i wschodnia część Podlasia posiada najbardziej rozwiniętą bazę, a w roku ubiegłym najwięcej turystycznych obiektów znajdowało się na terenie powiatów: augustowskiego, suwalskiego, hajnowskiego, sejneńskiego oraz w mieście Białystok.

Zdaniem statystyków województwo podlaskie jest bardzo chętnie odwiedzane przez obcokrajowców. Najlepszym tego dowodem jest duża liczba gości zagranicznych korzystających z noclegów. W roku 2005 w województwie podlaskim nocowało 86 tysięcy turystów zagranicznych. Najczęściej nasze województwo odwiedzili obywatele Białorusi, ale przybyło również dużo turystów z państw członkowskich Unii Europejskiej. Wśród nich najliczniejsze grupy tworzyli obywatele Estonii, Niemiec, Litwy i Finlandii.

Turyści, którzy najczęściej przyjeżdżają do nas na wakacje najchętniej zatrzymują się w hotelach - głównie dwugwiazdkowych. Województwo podlaskie najwięcej turystów odwiedza w miesiącach od maja do października. Największa liczba turystów odwiedza nasz region w miesiącu lipcu, natomiast najmniej w styczniu.

Cenne kompleksy leśne, unikalna fauna i flora, a także obszary niezmienione działalnością człowieka
to główne walory, które decydują o atrakcyjności turystycznej Podlasia i niezaprzeczalnie należą do skarbów naszego regionu.


742 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39