Turystyczny sukces Podlaskiego

2010.10.01 00:00
Dolina i Bagna Biebrzy otrzymały tytuł "modelowego ośrodka turystyki wodnej 2010". To jedyny polski laureat.
Turystyczny sukces Podlaskiego
Laureaci z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Antonio Tajanim

Nagrody dla Najlepszych Europejskich Destynacji Turystycznych 2010 (w tematyce turystyki wodnej) wręczał w poniedziałek, 27 września w Brukseli wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Antonio Tajani. Ze strony polskiej wyróżnienie odebrali Andrzej Grygoruk, dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz Maciej Wilczyński, autor zwycięskiego wniosku, właściciel Biura Turystyki Aktywnej La-Ventura.

Jest to prestiżowa nagroda dla naszego regionu i na pewno przyczyni się do wzrostu popularności turystycznej. Komisja Europejska sponsoruje kampanię reklamową oraz zrealizowała trzyminutowy film promocyjny, który wkrótce będzie dostępny na stronach internetowych KE i projektu EDEN, w ramach którego przyznano nagrody.

Od 2007 r. EDEN promuje modele zrównoważonej turystyki w Unii Europejskiej i państwach kandydujących. Projekt opiera się na corocznych konkursach krajowych, w których wyłaniane są "modelowe ośrodki turystyczne" w każdym z uczestniczących państw. Poszukiwanie modelowych rozwiązań w europejskiej turystyce ma co roku inny temat przewodni. W tym roku była to turystyka wodna. W sumie wyróżniono 25 ośrodków w całej Europie.

andy

1221 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39