Tylko 236 białostoczan zgłosiło zapotrzebowanie na węgiel. Pojawili się kolejni oszuści

2022.11.14 11:52
Do tej pory stosunkowo niewielu białostoczan jest zainteresowanych zakupem węgla od miasta.
Tylko 236 białostoczan zgłosiło zapotrzebowanie na węgiel. Pojawili się kolejni oszuści
Fot: PGG

Miasto Białystok, tak jak inne samorządy zajmie się dystrybucją węgla sprzedawanego na preferencyjnych warunkach. 10 dni temu ruszył nabór wniosków ws. przydziału (więcej na ten temat: Ruszył nabór wniosków o zakup preferencyjny węgla). Dotąd nie cieszyły się jednak zbyt dużym zainteresowaniem.

Jak poinformował prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, do tej pory do urzędu miejskiego wpłynęły 262 wnioski białostoczan o zakup preferencyjny węgla dla gospodarstw domowych. Gospodarstwa te złożyły łącznie zapotrzebowanie na 377,5 tony węgla.

Tymczasem pojawili się kolejni oszuści oferujący sprzedaż opału na korzystnych warunkach. Poinformowała o nich w poniedziałek rano Polska Grupa Górnicza, która sprzedaje po preferencyjnych cenach m.in. ekogroszek w ramach sesji zakupowych. Chodzi o strony internetowe, które podszywają się pod Polską Grupę Górniczą. Choć łudząco podobne, witryny https://pgg-wegiel.info oraz https://pgg-wegiel.pl są fałszywe i nie mają nic wspólnego z internetowym sklepem PGG.

"Grafiki na tych stronach oraz widoczny asortyment, mogą wprowadzać w błąd. Są bowiem podobne do grafiki naszego sklepu. Oszuści bezprawnie wykorzystują także logo naszej spółki. Podają również na tych stronach ceny takie jak ceny surowca z naszych kopalń. Apelujemy, aby Państwo nie dokonywali wpłat za pośrednictwem tych stron, gdyż mogą Państwo stracić pieniądze. Prosimy o rozwagę w zakupach" - komunikat ws. oszustów wydała PGG.

Właściwy adres sklepu PGG S.A to https://sklep.pgg.pl.

Sesje zakupowe, podczas których można "upolować" opał od PGG rozpoczynają się codziennie po godz. 16.00. W poniedziałki, środy i piątki wystawiane są miały, a we wtorki i czwartki węgiel. Osoby, które próbują kupić opał przez serwis PGG muszą mieć jednak sporo szczęścia. Pomimo harmonogramu węgiel nie zawsze pojawia się w sprzedaży, a jeśli już jest - błyskawicznie jest rozkupowany. Jego dostawy do domów są nieraz opóźnione.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

805 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39