Tym razem porażka. Drugi set był istnym thrillerem

2023.02.13 09:13
BAS Białystok nie poszedł za ciosem i po triumfie 3:0 nad KPS-em Siedlce nie odniósł kolejnego zwycięstwa w Tauron 1. Lidze. W niedzielny (12.02) wieczór siatkarze ze stolicy Podlasia okazali się słabsi od Chemeko-System Gwardii Wrocław.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Zawodnicy BAS-u wyjazdowy mecz z Gwardią rozpoczęli świetnie. Białostoczanie szybko wyszli na prowadzenie 4:0 i ostatecznie inauguracyjną partię wygrali 25:23. W kolejnym secie gra podopiecznych Krzysztofa Andrzejewskiego również wyglądała nieźle, aczkolwiek do podwyższenia rezultatu nieco zabrakło. Druga odsłona pojedynku początkowo przebiegała pod dyktando gości, lecz z czasem Gwardia odrobiła stratę, w efekcie czego końcówka partii była niezwykle ciekawa. Długo żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać dwupunktowej przewagi, dlatego opisywany set nie miał końca.

Ostatecznie omawianą część starcia wygrali gospodarze (33:31), co nieco podcięło skrzydła siatkarzom BAS-u. W dalszej fazie spotkania przewaga wrocławian stawała się coraz wyraźniejsza, co poskutkowało tym, że Gwardia zwyciężyła kolejne partie meczu do 22 oraz 14 i to ta drużyna sięgnęła po wszystkie punkty.

MVP niedzielnego starcia wybrany został Jan Fornal - przyjmujący gospodarzy.

Następny pojedynek zawodnicy BAS-u stoczą już w najbliższą sobotę (18.02). Tego dnia w hali SP nr 50 w Białymstoku ekipa trenowana przez Krzysztofa Andrzejewskiego podejmie warszawską Legię. Spotkanie to będzie miało ogromną stawkę, gdyż oba zespoły są sąsiadami w ligowej tabeli i walczą o utrzymanie.