Udane występy białostockich zapaśników i karateków

2023.06.21 10:32
W miniony weekend (17-18.06) odbył się mocno obsadzony turniej seniorów w zapasach w stylu klasycznym, a ponadto rozegrano Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w kategorii młodzik w stylu klasycznym i I Mistrzostwa Europy IKO Nakamura w karate. We wszystkich tych zawodach po medale sięgali zawodnicy ze stolicy Podlasia.
Fot: KS Wschód

W Druskiennikach przeprowadzony został międzynarodowy turniej seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Startowała kadra Polski oraz reprezentacje 13 krajów: Litwy, Szwecji, Finlandii, Izraela, Szwajcarii, Mołdawii, Rumunii, Estonii, Danii, Włoch, Francji i Gruzji. Polska zajęła drużynowo 1. miejsce, a białostoczanin Mairbek Salimov (KS Wschód) wywalczył brązowy medal, ulegając tylko mistrzowi świata i medaliście olimpijskiemu Victorovi Ciobanu. Ponadto delegatem UWW na zawodach był Karol Łebkowski - polski sędzia międzynarodowy klasy mistrzowskiej.

W ten sam weekend w Piotrkowie Trybunalskim walczyli też najmłodsi adepci sportu zapaśniczego, którzy brali udział w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w kategorii młodzik w stylu klasycznym. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli przedstawiciele KS-u Wschód - Shakhban Irshakhov w kategorii 35 kg oraz Akhmed Israilov w kategorii 85 kg. Dodatkowo 5. miejsca zajęli Piort Godun i Marcel Trochonowicz.

Warto też wspomnieć o tym, co działo się w hali Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku. Odbyły się tam I Mistrzostwa Europy IKO Nakamura, do których zgłosiło się 340 karateków z 65 klubów i organizacji krajowych oraz zagranicznych. Bardzo dobrze podczas zmagań wypadli zawodnicy OYAMA Polskiej Federacji Karate, którzy łącznie wywalczyli 33 miejsca na podium, w tym 11 pierwszych, 14 drugich i 8 trzecich.

Białostocki Klub Oyama Karate wystawił do tej prestiżowej imprezy dwóch zawodników. Świetnie zaprezentował się zwłaszcza Adam Chlabicz startujący w kategorii U-35 powyżej 90 kg. Zajął on wysokie 3. miejsce.