Udaremniono rekordowy przemyt

2016.07.05 10:01
Funkcjonariusze służby celnej z Budziska przechwycili transport ponad 460 tys. paczek papierosów o wartości blisko 6 mln zł. To rekordowy w tym roku i jeden z największych w ostatnich latach przemyt udaremniony przez podlaskich celników.
Udaremniono rekordowy przemyt
Fot: Podlaska Służba Celna
W naczepie znajdowało się 460 tys. paczek przemycanych papierosów

Na drodze krajowej nr 8 celnicy z Budziska zatrzymali do kontroli jadącą z Litwy łotewską ciężarówkę, w której miał znajdować się ładunek mebli. Tir został prześwietlony skanerem RTG, a następnie poddany szczegółowej rewizji.

Kartonami, które znajdowały się w naczepie pojazdu, zainteresował się wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych owczarek belgijski Andi. Po sprawdzeniu okazało się, że we wszystkich kartonach, zamiast mebli, znajdują się papierosy. W sumie w łotewskim tirze celnicy znaleźli ponad 460 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej blisko 6 mln zł.

Przeciwko 51-letniemu kierowcy zostało już wszczęte postępowanie skarbowe, a nielegalny towar oraz ciężarówka służąca do przemytu zostały zarekwirowane. Aktualnie celnicy sprawdzają, skąd pochodziły papierosy i gdzie faktycznie miały trafić. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Od początku roku podlascy celnicy przechwycili już 3 mln paczek nielegalnych papierosów.

Kamila Ausztol
kamila.ausztol@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1689 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39