UDSK będzie miał zdalny system monitorowania małych pacjentów

2022.12.08 13:03
UDSK otrzyma z budżetu województwa 300 tys. zł na zakup stacji służącej do zdalnego monitorowania pacjentów pediatrycznych i ich parametrów życiowych w trakcie pobytu na oddziale intensywnej terapii.
UDSK będzie miał zdalny system monitorowania małych pacjentów
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka

Zarząd województwa podjął decyzję o przyznaniu dotacji Uniwersyteckiemu Dziecięcemu Szpitalowi Klinicznemu im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku. 300 tys. zł zostanie przeznaczonych na rozbudowę systemu monitorowania pacjentów przebywających w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Młodzieży z Pododdziałem Pooperacyjnym i Leczenia Bólu.

Rocznie w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii UDSK leczonych jest ok. 85 pacjentów. Obecnie odczyt danych dotyczących stanu ich zdrowia odbywa się bezpośrednio przy chorych.

Dzięki przyznanej przez zarząd województwa dotacji, zostanie zakupiona stacja służąca do zdalnego monitorowania pacjentów pediatrycznych i ich parametrów życiowych w trakcie pobytu na oddziale intensywnej terapii. Zdalne monitorowanie sprawi, że ocena stanu pacjentów będzie możliwa bez konieczności stałej fizycznej obecności personelu w pomieszczeniu, w którym hospitalizowany jest pacjent. W efekcie, w dużym stopniu zminimalizuje to ryzyko ewentualnego przenoszenia się infekcji pomiędzy personelem i pacjentami.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
1053 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39