Ukradł paliwo z budowy. Wyjeżdżając zakopał się i poprosił robotników o pomoc

2023.01.20 15:00
28-latek w nocy ukradł prawie 150 litrów paliwa z maszyny budowlanej. Uciekając zakopał się autem w błotnistej drodze. Rano, jakby nigdy nic, poszedł do robotników i poprosił o pomoc w wyciągnięciu pojazdu.
Ukradł paliwo z budowy. Wyjeżdżając zakopał się i poprosił robotników o pomoc
Fot: KMP Łomża

W minioną środę (18.01) do dyżurnego łomżyńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o kradzieży paliwa. Z informacji wynikało, że sprawca uciekający samochodem zakopał się i wrócił na miejsce przestępstwa z prośbą o pomoc.

- Na miejscu policjanci ustalili, że 28-letni mieszkaniec Łomży pod osłoną nocy wszedł na plac budowy, zerwał zabezpieczenia wlewu paliwa w spychaczu i spuścił około 150 litrów oleju napędowego. Właściciel straty wycenił na około 1200 zł - poinformowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łomży.

Co więcej, zatrzymany mężczyzna był cały w błocie i śmierdział paliwem. 28-latek próbował się tłumaczyć, że pomylił drogi dlatego znalazł się na tej budowie.

W jego samochodzie policjanci znaleźli 3 puste kanistry i pełny 20-litrowy. Noc spędził w policyjnym areszcie, a w czwartek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1351 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39