Ukradli 18 butli gazowych z dwóch firm

2023.03.24 12:56
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem. 23- i 26-latek włamali się do dwóch firm, skąd ukradli łącznie 18 butli gazowych.
Ukradli 18 butli gazowych z dwóch firm
Fot: KMP Suwałki

Na przełomie lutego i marca do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach wpłynęły zawiadomienia o kradzieży z włamaniem do dwóch suwalskich firm, z których skradziono łącznie 18 butli gazowych.

- Z ustaleń mundurowych wynikało, że w obu przypadkach sprawcy pokonali kłódki, zabezpieczające stojaki na butle i ukradli łącznie 18 dużych butli gazowych. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad 5 tys. zł - poinformowali suwalscy policjanci.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni. Po nitce do kłębka mundurowi ustalili osoby mające związek z włamaniami. Pomogły im w tym nagrania z monitoringów. We środę (22.03) zatrzymali 23- i 26-latka, podejrzanych o te przestępstwa. Młodszy z zatrzymanych początkowo podawał dane swojego wujka. Policjanci ustalili jednak, że mężczyzna od ponad 10 lat przebywa za granicą.

- Okazało się, że 23-latek jest poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Suwałkach w związku z wcześniejszymi kradzieżami. Zatrzymani usłyszeli już po dwa zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy - przekazali funkcjonariusze z KMP Suwałki.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może ona zostać zwiększona o połowę.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1125 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39