Ul. Dojnowska. 18-latek kierujący BMW potrącił trzy osoby idące chodnikiem

2013.11.28 00:00
18-letni mężczyzna kierujący BMW potrącił idącą chodnikiem trójkę nastolatków. Białostoccy policjanci zatrzymali prawo jazdy i wystąpili z wnioskiem o skierowanie kierowcy na egzamin sprawdzający jego kwalifikacje jako kierowcy.
Ul. Dojnowska. 18-latek kierujący BMW potrącił trzy osoby idące chodnikiem
Fot: sxc.hu

Do zdarzenia w środę (27.11) wieczorem na ul. Dojnowskiej w Białymstoku. Jak wynika ze wstępnych policyjnych ustaleń, 18-letni kierowca BMW, który uprawnienia do kierowania pojazdami zdobył niespełna trzy miesiące temu, wymijał się z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem. Podczas manewru, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem i wjechał na chodnik, gdzie potrącił troje idących nim nastolatków.

W wyniku wypadku 15 i 16-latka oraz 17-latek, który jest w stanie ciężkim, zostali przewiezieni do szpitala. Kierujący został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy, podobnie jak obie piesze. Młodemu kierowcy dodatkowo pobrana została krew, aby sprawdzić, czy nie znajdował się on pod działaniem środków odurzających. Mundurowi ustalili, że kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

W związku ze stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym funkcjonariusze zatrzymali 18-latkowi prawo jazdy i wystąpili z wnioskiem o skierowanie go na egzamin sprawdzający jego kwalifikacje jako kierowcy.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

677 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39