Ul. Słonimska. Zniszczony budynek przejdzie modernizację

2023.04.04 12:02
Ponad 3 mln zł kosztować będzie remont budynku należącego do Starostwa Powiatowego w Białymstoku. Plac budowy został już przekazany wykonawcy.
Ul. Słonimska. Zniszczony budynek przejdzie modernizację
Fot: Starostwo Powiatowe w Białymstoku

Należący do Powiatu Białostockiego budynek przy ul. Słonimskiej 15/1 jest siedzibą wielu instytucji. Niegdyś był tam terenowy Zakład Opieki Zdrowotnej, a aktualnie mieszczą się tam: Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego i różne poradnie specjalistyczne oraz apteka.

Budynek z przełomu lat 60-tych i 70-tych wkrótce przejdzie gruntowną modernizację. Starosta Jan Bolesław Perkowski i wicestarosta Roman Czepe przekazali plac budowy firmie KM Budownictwo z Łap, która wygrała przetarg na przebudowę. W spotkaniu uczestniczył również wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

- Otoczenie i sam budynek z przełomu 60/70 pozostawia wiele do życzenia, elewacja jest zniszczona i brudna, najgorzej wygląda jednak odrapane i niefunkcjonalne wejście do nadzoru budowlanego – przekazał starosta Jan Perkowski. Dodał, że bardzo przydadzą się też dodatkowe miejsca postojowe przed budynkiem.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie termomodernizacji obiektu, przebudowa wejścia do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego (tylna część budynku), budowa szybu windowego i montaż windy oraz budowa dodatkowych miejsc parkingowych od frontu – przy wejściu do poradni pedagogicznej i PCPR.

Wszystkie prace będą kosztować 3,2 mln zł. Inwestycja jest realizowana ze wsparciem z funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1611 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39