Ulice Szyszkowa i Chmielowa do przebudowy

2022.09.27 10:47
Ulice Szyszkowa i Chmielowa na osiedlu Zawady zostaną przebudowane. Miasto poszukuje wykonawcy robót drogowych.
Ulice Szyszkowa i Chmielowa do przebudowy
Fot: Marcin Jakowiak / UM Białystok

Miasto ogłosiło przetarg na budowę ulic Chmielowej i Szyszkowej – dróg gminnych w Białymstoku wraz z budową fragmentu ul. Tatarakowej (ul. 4KD-D) oraz ul. 5KD-D.

– Budowa dróg zarówno osiedlowych, jak i głównych, należy do priorytetów Miasta. Tego oczekują mieszkańcy i staramy się to konsekwentnie realizować, aby poprawić bezpieczeństwo i komfort jazdy w mieście – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.

Jak informuje magistrat, do realizacji inwestycji jest niezbędna koordynacja prac z obszaru branży drogowej z zakresem obejmującym infrastrukturę sanitarną, tj. sieć kanalizacji sanitarnej oraz sieć wodociągową. Prace obejmą budowę jezdni o nawierzchni z kostki betonowej brukowej, zjazdów, chodników, palisady, drenażu, sieci kanalizacji deszczowej wraz z wpustami i przykanalikami, sieci kablowej linii oświetleniowej. Zostaną również przebudowane sieci: gazowa, wodociągowa, elektroenergetyczna kablowa i napowietrzna linia nN oraz sieć telekomunikacyjna.

Koszt inwestycji szacowany jest na 10 mln zł. Po wyborze wykonawcy, ten będzie miał rok na wykonanie robót. Jeśli nie pojawią się niespodziewane przeszkody, przebudowanymi ulicami mieszkańcy powinni pojechać pod koniec 2023 r.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1682 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39