UMB ma powód do dumy. Studenci i absolwenci uczelni znowu byli najlepsi w Polsce

2024.02.22 16:13
Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi podało już wyniki sesji Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego. Studenci i absolwenci białostockiego medyka mają powody do dumy - okazali się najlepsi! A łatwo nie było.
UMB ma powód do dumy. Studenci i absolwenci uczelni znowu byli najlepsi w Polsce
Fot: UMB

Jak podaje Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi do wiosennej sesji Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego przystąpiły w całej Polsce 1242 osoby. Średnio uzyskały 147,62 pkt. Maksymalny wynik wyniósł 188 a minimalny 44 punkty.

Studenci i absolwenci Uniwersytetu w Białymstoku po raz kolejny zajęli 1 miejsce w Polsce, uzyskując średni wynik 158,28. To aż ponad 10 punktów wyżej niż średnia i o prawie 4 punkty wyżej niż uzyskał uplasowany na drugim miejscu Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Trzecie miejsce na podium przypadło Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (154,02 pkt).

- To wielki sukces zarówno absolwentów, studentów, jak i kadry dydaktycznej. To potwierdzenie konsekwentnej i nowoczesnej polityki Uczelni w zakresie jakości kształcenia. Dziękuję za wspólną ciężką pracę, która przynosi tak wspaniałe efekty - mówi prof. dr hab. Teresa Sierpińska, Prodziekan ds. Jakości Kształcenia, Programów Studiów i Oddziału Stomatologii na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Jęz. Angielskim. 

Wynik Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego to obiektywne kryterium jakości nauczania na poszczególnych uczelniach. Należy podkreślić, że od wielu lat Uniwersytet Medyczny w Białymstoku plasuje się w ścisłej czołówce zestawienia.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1186 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39