UMB organizuje Dzień Otwarty. Przygotował wiele atrakcji

2023.05.16 14:20
W ramach Dnia Otwartego uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w wielu interesujących warsztatach, ale nie tylko. Czynne będzie także Muzeum Historii Medycyny i Farmacji.
UMB organizuje Dzień Otwarty. Przygotował wiele atrakcji
Fot: Malwina Witkowska

W środę (17.05) Uniwersytet Medyczny w Białymstoku organizuje Dzień Otwarty, który odbędzie się na Dziedzińcu Pałacu Branickich. To niepowtarzalna okazja, aby poznać wszystkie kierunki studiów oferowane przez UMB w jednym miejscu i czasie.

W ramach Dnia Otwartego uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w wielu interesujących warsztatach, m.in. warsztatach z szycia chirurgicznego, stomatologicznych, preparowania i oglądania preparatów mikroskopowych. Będzie również można nauczyć się, jak wykonywać masaż ciała, jak wykonać makijaż, jak zdrowo się odżywiać, czy też spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy lub chustowaniu niemowląt. Poza tym na uczestników czeka szereg badań profilaktycznych.

W ramach Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oferuje również szereg bezpłatnych zajęć laboratoryjnych, m.in. "Ciekawe doświadczenia w studenckim laboratorium chemicznym", "Izolacja DNA z warzyw i owoców" czy "Pierwsze kroki w świecie stomatologii".

Podczas Dnia Otwartego czynne będzie również Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, w którym można obejrzeć szpital polowy, gabinet okulistyczny, stomatologiczny i rentgenowski.

Wszystkie wydarzenia na Dziedzińcu Pałacu Branickich są bezpłatne, więc to idealna okazja dla wszystkich zainteresowanych medycyną i zdrowiem. Tegoroczni maturzyści, potencjalni kandydaci, będą mieli szansę dowiedzieć się więcej o Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

Szczegóły wydarzenia: Dzień otwarty UMB.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1679 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39