Umorzono śledztwo w sprawie śmiertelnego potrącenia dziecka

2023.12.28 15:12
Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ umorzyła śledztwo w sprawie śmiertelnego potrącenia trzy i pół letniego chłopca. Do wypadku doszło w czerwcu bieżącego roku, przy ulicy Zagórnej w Białymstoku.
Umorzono śledztwo w sprawie śmiertelnego potrącenia dziecka
Fot: Pixabay

Matka wraz ze swoimi dziećmi wyszła z bloku, w którym mieszkali. Kierowali się w stronę pobliskiego placu zabaw. W pewnym momencie trzy i pół letni chłopiec oddalił się od opiekunki i wybiegł na jezdnię poza rejonem przejścia dla pieszych. Działo się to w czerwcu bieżącego roku przy ulicy Zagórnej w naszym mieście. Chłopczyk został potrącony przez kierującą samochodem osobowym 34-letnią kobietę. Badania potwierdziły trzeźwość kierowcy. Niestety dziecka nie udało się uratować.

Prokuratura umorzyła trwające już pół roku śledztwo w tej sprawie. Okoliczności wypadku nie były oczywiste. Jednak zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy, w tym opinia biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych oraz zeznania świadków świadczyły o tym, że kierująca pojazdem kobieta nie popełniła przestępstwa, ponieważ nie miała szans zatrzymać się na czas lub wykonać jakikolwiek manewr obrony aby uniknąć potrącenia chłopca, który wybiegł wprost przed nadjeżdżający samochód.

Niemożliwe było więc przypisanie jej sprawstwa przestępstwa polegającego nawet na nieumyślnym naruszeniu zasad ruchu drogowego i spowodowaniu wypadku drogowego, którego skutkiem była śmierć chłopca.

Źródło PAP

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

970 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39