Umowy na odbiór odpadów już podpisane

2013.06.19 00:00
Białystok podpisało umowę na odbiór odpadów komunalnych z czterech sektorów.
Umowy na odbiór odpadów już podpisane
Fot: sxc.hu

Białystok na potrzeby realizacji odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości został podzielony na sześć sektorów. Po ponownym rozstrzygnięciu przetargu, prezydent Białegostoku podpisał umowę z konsorcjum firm "Czyścioch" z Białegostoku i MPK z Ostrołęki. Umowa na usługę odbioru odpadów z czterech sektorów opiewa na kwotę 6,93 mln2 zł.

- Trzykrotnie nasz SIWZ podtrzymany był przez Krajową Izbę Odwoławczą, dzięki czemu dziś mogliśmy podpisać umowę na 4 sektory, a przeciągu najbliższych dni podpiszemy na kolejne 2. Od dzisiaj również w sektorach obsługiwanych przez firmę Czyścioch rozpocznie się dostarczanie pojemników do właścicieli nieruchomości. Pojemniki będą dostarczane systematycznie do 1 lipca – poinformował Adam Kamiński wiceprezes spółki Lech.

W przeciągu najbliższego tygodnia zostanie podpisana umowa na pozostałe dwa sektory, w których w wyniku przeprowadzonego postępowania odbiór świadczyć będzie białostocka spółka Astwa. Umowa z Astwą opiewać będzie na kwotę 4,32 mln zł.

Na najbliższej sesji Rady Miasta staną 2 uchwały w sprawie nowych opłat za gospodarowanie odpadami. Proponowane obniżka to wynik ustalonych po przetargu, niższych od szacownych kosztów odbioru odpadów komunalnych.

Magistrat przedstawi projekt w którym stawki w mieszkaniach o powierzchni do 40 m2 obniżone zostaną z 24 do 22 zł, od 40 do 80 m2 - z 38 do 35 zł, powyżej 80 m2 - z 49 do 45 zł. Pod obrady trafi również projekt klubu PiS, w świetle którego stawki pozostałyby na tym samym poziomie, ale za odbiór śmieci nie płaciłyby w ogóle rodziny z co najmniej trojgiem dzieci, a tylko połowę opłaty musiałyby uiszczać rodziny najuboższe. Pierwszy z pomysłów już pozytywnie zaopiniowali radni z Komisji Zagospodarowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska. Projektu PiS-u komisja nie poparła.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1628 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39