Unikatowe archiwalia i wywiady. To przejmująca historia [WIDEO]

2019.01.26 10:39
Wyjątkowy film "Kto napisze naszą historię" można będzie obejrzeć w sieci kin Helios. Pokaz odbędzie się w poniedziałek (28.01) w ramach cyklu Kino Konesera.
Unikatowe archiwalia i wywiady. To przejmująca historia [WIDEO]
Kadr z filmu "Kto napisze naszą historię"

"Kto napisze naszą historię" to fabularyzowany dokument o podziemnym Archiwum Getta Warszawskiego powstałym w 1940 roku, które zajmowało się dokumentowaniem życia w getcie warszawskim. Archiwum to zostało wpisane na listę UNESCO "Pamięci Świata" jako zabytek światowego dziedzictwa. Jest ono unikalnym zbiorem dokumentów stanowiących jedno z najważniejszych świadectw o zagładzie Żydów polskich.

Roberta Grossman i producentka Nancy Spielberg, siostra Stevena Spielberga, przybliżają historię Emanuela Ringelbluma i założonej przez niego podziemnej organizacji Oneg Szabat. Tworzyło ją kilkudziesięciu żydowskich intelektualistów i działaczy społecznych, którzy - ryzykując wszystko - gromadzili materiały dokumentujące życie w getcie warszawskim. Film przeplata unikatowe archiwalia, wywiady i fabularyzowane sceny.

Część zdjęć do tego filmu była kręcona w Polsce (Łódź). W produkcji występują m.in. Joan Allen, Adrien Brody i Jowita Budnik.Termin seansu nie jest przypadkowy, gdyż w styczniu przypada 74. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Dzień przed pokazem - 27 stycznia - obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu.

Pokazy rozpoczną się o godz. 18.30.

Repertuar kin

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1424 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39