Up To Date Festival 2017. Zmiana w programie i dużo niespodzianek

2017.08.29 17:12
Blisko 50 artystów na pięciu muzycznych scenach i muzyka po brzegi wypełniająca festiwalowe lokalizacje to - jak się okazuje - nie wszystko. Organizatorzy Up To Date Festival przygotowali sporo niespodzianek.
Up To Date Festival 2017. Zmiana w programie i dużo niespodzianek
Fot: Grzegorz Chuczun

Tegoroczna edycja imprezy już niedługo - odbędzie się 8 i 9 września. Główne sceny - podobnie jak przed rokiem - zlokalizowane mają być na stadionie miejskim. Festiwal ma też dwie inne lokalizacje - Operę i Filharmonię Podlaską oraz Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego.

Zmiana w programie

- Niestety Onra nie wystąpi na festiwalu. Po raz drugi powody są niezależne od organizatora - chodzi o względy zdrowotne. Mamy jednak zastępstwo. Jego miejsce w programie festiwalu wypełni Hucci - zapowiada Jędrzej Dondziło, dyrektor programowy imprezy.

Hucci to urodzony w Nowej Zelandii, a wychowany w Brighton w Anglii niezwykle utalentowany dwudziestolatek, którego twórczość jest zarówno melancholijna, zmysłowa, mroczna, jak i taneczna. Ma na koncie dziesiątki świetnie przyjętych EP-ek, album datowany na 2015 r., wsparcie największych trapowych producentów i występy dookoła globu.

Nie tylko muzyka

Już dziś (29.08) wieczorem na Rynku Kościuszki można będzie podziwiać wystawę prezentującą 8 lat festiwalu w obiektywie. Naprzeciwko Centrum Astoria stanie około 50 plansz, dostępnych dla zwiedzających do 13 września.

Ponadto w partnerstwie z Galerią Arsenał i krakowskim festiwalem Unsound przygotowywana jest wystawa "There will be no other forest" Petera Cusacka i pochodzącej z Białegostoku, a mieszkającej w Berlinie Martyny Poznańskiej. Jest ona połączeniem dokumentacji dźwiękowej z innymi, bardziej abstrakcyjnymi sposobami umożliwiającymi przeżywanie Puszczy Białowieskiej. Otwarcie zaplanowano w czwartek (7.09) w Arsenale. Ekspozycja będzie czynna do 13 września. Wstęp jest wolny.

Akcja 50+, czyli seniorzy na stadionie

W tym roku kontynuowana jest akcja 50+. Polega na tym, że osoby w wieku powyżej 50 lat mogą wejść bezpłatnie na stadion miejski.

- Zachęcamy, by młodsze pokolenie zabierało swoich rodziców czy dziadków na festiwal – mówi Jan Roguz, koordynator ds. promocji Up To Date Festival. I dodaje: - Liczymy, że akcja spotka się z większym zainteresowaniem niż przed rokiem. Wtedy skorzystało z niej ponad 200 osób.

Wystarczy przyjść na festiwalową bramkę na stadionie miejskim z dowodem osobistym. Po wylegitymowaniu osoba otrzyma opaskę uprawniającą do wejścia na imprezę. Warto się śpieszyć - oferta zależy od ilości uczestników i na pewno nie będzie trwała przez cały festiwal.

Timetable, Centralny Salon Ambientu i przejazd autobusem

Dziś organizatorzy imprezy ogłosili także szczegółowy rozkład jazdy Up To Date Festival, czyli timetable. Dowiemy się z niego, o której i na jakiej scenie wystąpią poszczególni artyści.

Cztery sceny muzyczne - T-Mobile Electronic Beats, Technosoul, Czwarta Scena Czwórki i Red Bull 3Style Showcase - będą zlokalizowane na stadionie miejskim. Z kolei Centralny Salon Ambientu ma dwie lokalizacje. Pierwsza to niezmiennie sala kameralna Opery i Filharmonii Podlaskiej. Druga jest nowością. Chodzi o Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego przy ul. Świętojańskiej. Impreza odbędzie się w ogrodzie okalającym XIX-wieczną willę. W razie niesprzyjającej pogody może być przeniesiona do Opery.

Podobnie jak przed rokiem po zakończeniu koncertów w ramach Centralnego Salonu Ambientu specjalna linia autobusowa "Pozdro Techno" przewiezie uczestników festiwalu na stadion miejski.

Festiwalowy kompot i reklamówka

Ekipa Up To Date Festival kontynuuje współpracę z PSS Społem Białystok. Do sklepów sieci trafią torby z napisem "Pozdro Techno". W sobotę (9.09) do każdych zakupów w wybranych placówkach klienci otrzymają gustowną reklamówkę.

To nie jedyna atrakcja, która została przygotowana we współpracy z PSS Społem Białystok. W weekend (9-10.09) do każdego posiłku w barach sieci każdy uczestnik festiwalu po okazaniu opaski otrzyma kompot gratis. Oferta obowiązuje w barach: Centrum Astoria, Podlasie, Hermes, Słowiański i Topolanka. Specjalne ceny czekają na uczestników festiwalu także w kilku białostockich restauracjach.

Ubrania Pozdro Techno i stylowy Volkswagen Golf

Na stadionie miejskim znajdzie się również strefa wystawców. W sklepiku można się będzie zaopatrzyć w ubrania marki Pozdro Techno, podładować komórki w strefie T-Mobile, zapisać się do bazy dawców szpiku, pomóc w adopcji psów czy wreszcie sfotografować się z Fiatem 126p, festiwalową maskotką, która od lat towarzyszy wydarzeniu i przybiera nowe wcielenia.

Na terenie festiwalu stanie też jeszcze jedna instalacja. Będzie to "Manieczki Dance Mission" Gregora Różańskiego i Mateusza Kazuli. Celem tej artystyczno-badawczej misji jest wyprawa do dyskoteki "Ekwador" w Manieczkach - absolutnej ikony dla sceny klubowej polskich peryferiów lat 90. XX w. Twórcy projektu wybrali się w podróż specjalnie stuningowanym Volkswagenem Golfem, który miał w ten sposób oddawać ducha epoki, w którym "Ekwador" święcił największe tryumfy. Samochód ten będzie można zobaczyć na parkingach stadionu miejskiego podczas festiwalu.

Oczywiście nie zabraknie strefy "gastro" - lokale zapewnią również posiłki wegańskie i wegetariańskie.

Bilety i zniżka dla klientów T-Mobile

Nowością w tym roku jest zniżka dla klientów T-Mobile, którzy nadal będą mogli kupić bilety po cenach z poprzedniej sprzedażowej puli. Liczba biletów w niższych cenach jest ograniczona i dostępna wyłącznie za pośrednictwem bileterii GOING.

Wyprzedały się już karnety na Centralny Salon Ambientu oraz karnety "full" (Centralny Salon Ambientu i stadion miejski). Bliskie wyprzedania są bilety jednodniowe na Centralny Salon Ambientu. Kupić można jeszcze karnety i bilety jednodniowe na stadion miejski.

Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Program: Up To Date Festival 2017

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

987 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39