Up To Date Festival nominowany do "Fryderyków"

2019.02.26 15:08
Ubiegłoroczna, 9. edycja Up To Date Festival została nominowana do Fryderyków w kategorii Wydarzenie Roku.
Up To Date Festival nominowany do "Fryderyków"
Fot: Grzegorz Chuczun

Nagroda Muzyczna "Fryderyki" wręczana jest nieprzerwanie od 1995 roku. Przyznaje ją Akademia Fonograficzna, w skład której wchodzi ponad 100 artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z polskiej branży fonograficznej. Organizatorem nagród "Fryderyk" jest Związek Producentów Audio Video (ZPAV).

Nasz festiwal wśród 20 nominowanych

Lista nominowanych w kategorii Wydarzenie Roku składa się z wydarzeń muzycznych, które odbyły się na terenie Polski, zostały zorganizowane przez polską agencję lub uczestniczyli w nich polscy artyści. Up To Date Festival znalazł się tym samym w gronie 20 najważniejszych wydarzeń muzycznych ubiegłego roku i o to miano rywalizuje m.in. z: Orange Warsaw Festival, Małomiasteczkowy Tour - Dawid Podsiadło, Open'er Festival Gdynia, Tauron Nowa Muzyka Katowice, Audioriver Festival Płock, Pol'and'Rock Festival Kostrzyn nad Odrą, Unsound Festival Kraków, Męskie Granie 2018, OFF Festival Katowice czy Taconafide - "Ekodiesel Tour".

- Ta nominacja to dla nas ogromne wyróżnienie i dowód na to, że trud, jaki wkładamy w budowę festiwalu w Białymstoku, docenia tak szanowne grono jak Akademia Fonograficzna. Nominacja cieszy nas przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, dlatego że znaleźliśmy się w gronie największych, najbardziej rozpoznawalnych, najlepszych festiwali i wydarzeń muzycznych w kraju. Po drugie, dlatego że przyznano nam ją w przeddzień 10., jubileuszowej edycji Up To Date Festivalu - powiedział Jędrzej Dondziło, dyrektor programowy Up To Date Festival.

10. edycja Up To Date Festival w Białymstoku

We wrześniu w Białymstoku odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja Up To Date Festival - wydarzenia, które od lat gromadzi miłośników nieoczywistych muzycznych wyborów z Polski i za granicy.

Up To Date Festival od lat doceniany jest zarówno w kraju, jak i za granicą, o czym świadczy blisko 50 różnych nominacji, wyróżnień i nagród, w tym m.in: brąz za film "Za darmo" - Kategoria Komunikacja, Film Video, Konkurs KTR (Klub Twórców Reklamy) w 2018 r., III miejsce wśród festiwali w Polsce - plebiscyt Munoludy w 2016 r., brąz za film "Bagaż życia" - Kategoria Film, Konkurs KTR (Klub Twórców Reklamy) w 2016 r., brąz za "Pozdro Techno dla Seniorów" - Kampania Wirusowa 50+, Kategoria Digital Mobile Komunikacja Wirusowa, Konkurs KTR (Klub Twórców Reklamy) w 2016 r., nominacja dla filmu "Bagaż życia" - Kategoria Film Online, Konkurs KTR (Klub Twórców Reklamy) w 2016 r., Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego w 2015 r., Podlaska Marka Roku - Nagroda Podlaskich Konsumentów w 2012 r. i Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku w 2011 r.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

902 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39