Up To Date Festival. Powstała książka o imprezie

2016.12.28 13:54
"O pasji do muzyki widzianej przez pryzmat białostockiego Up To Date Festival" - tak zatytułowana jest książka, której autorem jest Jan Roguz. Spotkanie promocyjne odbędzie się w piątek (30.12) w klubie Metro.
Up To Date Festival. Powstała książka o imprezie
Fot: Grzegorz Chuczun

Podczas spotkania promocyjnego książki "O pasji do muzyki widzianej przez pryzmat białostockiego Up To Date Festival" jej autor Jan Roguz zaprezentuje to, co jest w niej najważniejsze, a mianowicie badania zrealizowane w okresie bezpośrednio poprzedzającym tegoroczną, 7. edycję Festiwalu w całości poświęcone imprezie i miastu, w którym od lat jest on realizowany.

Oprócz badań, które po raz pierwszy w historii festiwalu tak dokładnie opisują jego fenomen, zaprezentowane zostaną fragmenty wywiadu rzeki, który stanowi ogromną część publikacji. Wywiad został przeprowadzony przez Jana Roguza zarówno z Jędrzejem Dondziło, jak i Cezarym Chwicewskim, dyrektorem artystycznym Festiwalu, kilka dni po zamknięciu scen tegorocznej edycji imprezy. Wywiad rzeka to obszerna rozmowa przełamująca pewne informacyjne tabu dotyczące festiwalu, pokazując festiwalowy świat nieco z innej, bardziej osobistej strony.

Na książkę składają się także rozdziały poświęcone początkom festiwalu, czyli temu wszystkiemu, co złożyło się na podjęcie decyzji o organizacji festiwalu w obecnej formule właśnie tu, w Białymstoku. To także dość subiektywny wybór najważniejszych wypowiedzi dziennikarzy o Festiwalu, które przez lata pojawiały się w relacjach prasowych.

Wreszcie, 2 ostatnie rozdziały poświęcone historii Festiwalu, a więc obszerne archiwum oraz podsumowanie tego wszystkiego, co przez ostatnie lata udało się festiwalowej ekipie osiągnąć. 7 lat Up To Date Festival w liczbach to najważniejsze informacje dotyczące tego, co jest już festiwalową historią, jednak w mojej ocenie historią, o której pod żadnym pozorem nie można zapomnieć.

Spotkanie poświęcone książce odbędzie się 30 grudnia o godz. 10.00 w klubie Metro. Weźmie w nim udział także Jędrzej Dondziło, dyrektor programowy Up To Date Festival.

Szczegóły: Premiera książki poświęconej festiwalowi Up To Date

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

Polecamy
Apress - Agencja reklamy
Apress - Agencja reklamyul. Bitwy Białostockiej 9 lok. 110
15-102 Białystok
www.apress.pl

Więcej informacji
1423 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39