Up To Date Festival w czasie pandemii. Impreza potrwa 6 dni

2020.08.31 07:16
Już 1 września rozpocznie się Up To Date Festival. Będzie to edycja, w której artystów usłyszymy na żywo, ale także podczas transmisji internetowych.
Up To Date Festival w czasie pandemii. Impreza potrwa 6 dni
Fot: Grzegorz Chuczun

Up To Date Festival odbywa się rokrocznie w Białymstoku, w samym sercu północno-wschodniej Polski. Każdego roku UTDF odwiedzają tysiące gości, zaś wydarzenia festiwalowe mają swoje miejsce w różnorodnych przestrzeniach miasta.

Misją Up To Date Festivalu jest prezentacja przeróżnych gatunków muzyki elektronicznej i basowej, zaczynając od ambitnego rapu, przez muzykę techno i okolice, na ambiencie i współczesnej klasyce kończąc. Festiwal jest tworzony przez lokalnych aktywistów, którzy każdego roku wkładają ogromny wysiłek w to, aby powoływać do życia prawdziwie artystyczną i oddaną dźwiękowym poszukiwaniom przestrzeń.

Ten rok jest wyjątkowy, bowiem naznaczony pandemią, w cieniu której przychodzi nam funkcjonować. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby edycja UTDF 2020 przeszła do historii jako niezapomniana - nie tylko ze względu na artystyczny wymiar, ale również z uwagi na rygorystyczne podejście, mające na celu bezpieczeństwo gości festiwalu.

- Robimy, co w naszej mocy, aby w tych wymagających warunkach stworzyć przestrzeń z jednej strony bezpieczną, a z drugiej - w pełni sprzyjającą muzycznym uniesieniom - zapewniają organizatorzy.

Koncert otwarcia zaplanowany jest w Białostockim Teatrze Lalek. Wystąpią: Qba Janicki i Pin Park. Kilka scen będzie działać na stadionie miejskim, a Centralny Salon Ambientu zostanie zlokalizowany w sali koncertowej OiFP przy ul. Podleśnej - tam też odbędzie się koncert zamknięcia. Festiwalowe miejsce to również klub FOMO. Tegoroczny Up To Date Festival potrwa do 6 września.

Organizatorzy przypominają, że w wydarzeniach na żywo można wziąć udział tylko w maseczkach.

Program: Up To Date Festival 2020

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1609 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39