UP2D8 2011. Muzyczna świeżość na Węglowej i ambient na Plantach

2011.07.06 00:00
Prezentujemy kolejną odsłonę artystów Białystok Up To Date Festival 2011. Już w sierpniu białostockie Planty wypełni przestrzenna muzyka i piękne wizualizacje podczas drugiej odsłony Ambient Parku, a pod koniec września Magazyn nr 10 na Węglowej będzie odświeżony za sprawą współczesnej muzyki, jak nigdy wcześniej.
UP2D8 2011. Muzyczna świeżość na Węglowej i ambient na Plantach
Fot: materiały organizatora
Ed Cox - nieprzewidywalny clown grający na akordeonie do połamanych beatów

Turntublism, hip-hop, dubstep, core

Już wiadomo, że prócz Biosphere, Roberta Hooda czy Looptroop rockers, w dniach 23 - 24 września w Białymstoku zagrają Scratch Perverts. Jest to jedną z najlepszych ekip turntablistycznych na świecie. Na UP2D8 2011 zagości dwóch z trzech reprezentantów, czyli Tony Vegas i Primecuts. Ich instrumentami są gramofony i w tym rzemiośle zdobyli wszystkie możliwe tytuły i nagrody.

Dope D.O.D to zdaniem organizatorów festiwalu, objawienie europejskiego hip-hopu. Ich debiutancki album ukazał się dosłownie kilka dni temu. Mięsiste bity, świetne wokale, idealna realizacje audio video i energia nieporównywalna do innych grup ich pokroju.

Kolejnym indywiduum Up2D8 Festiwalu jest Ed Cox. Artysta gra na akordeonie do przeróżnych połamanych breakcore'owo junglowych beatów. Przebiera się przy tym za klauna, robi odjazdowe show, skacze, pływa, śpiewa i co nie tylko. Więcej na: MySpace Ed Cox. Do grona zagranicznych artystów dołączył także Coco Bryce - młody producent z Beneluxu. Komponuje post hip hopowe beaty, zahaczające o różne style elektroniki.

Natomiast polską scenę hip-hopową będzie reprezentować, Łona, Diox - członek HI-FI Bandy ze znanymi chociażby z zeszłorocznego Up To Date, Returnersami i Wysoki lot, w tym rok w pełnym składzie: Sabot, Gruber, Tobi, beatboxer Jurny oraz DJ Nash.

Electro, Glitch, techno

Kolejną ogłoszoną gwiazdą na scenie muzyki elektronicznej jest Aux 88. Duet tworzy utytułowany tancerz z zacięciem muzycznym i świetny dj czyli Keith Tucker i Tommy Hamilton. Panowie są legendami electro z 20-letnim doświadczeniem na scenie. To ludzie, którzy rozwijają ten gatunek, pamiętając o swoich korzeniach w oldskulowym hip-hopie. W Białymstoku można spodziewać się nieposkromionego live show z europejskiej trasy duetu. Aux 88 wystąpi po raz pierwszy w Polsce.

Z live actem wystąpi także Pleq. To solowy projekt Bartosza Dziadosza, muzyka, który eksperymentuje z dronem, down tempo, glitchem i nowoczesną klasyką. Jego prace opierają się niezależnie syntetyzowanych dźwiÍkach, często przy użyciu skrzypiec czy pianina..Cudownie ujmująca melancholia łączy się z typowo technologicznymi dźwiękami. Pleq to artysta znany bardziej w świecie niż Polsce. Posłuchaj.

Fani techno usłyszą na żywo muzykę Silent Servanta - producenta i dj odpowiedzialnego za jedne z najbardziej eklektycznych i innowacyjnych brzmień techno odkrytych w ostatnich latach. Co więcej, Up To Date crew szykuje niespodziankę związaną z obecnością artysty w Białymstoku. Szczegóły wkrótce, tymczasem kilk klik.

Z Islandii do Białegosotku przyjedzie Yagya. Artysta zabierze słuchaczy w muzyczną podróż za sprawą intensywnych i lekkich dźwięków: ambient i dub techno.

Ambient Park na Plantach

Już 15 sierpnia, wzorem roku ubiegłego, na Plantach będzie można posłuchać kojącej, przestrzennej muzyki ambient pod chmurką. Od południa do północy zagrają prawdziwe gwiazdy.

- Ambient jest muzyką inspirowaną przede wszystkim naturą. Dorzucamy do tego szereg atrakcji dla wszystkich, bo ambient jest dla wszystkich. Pro-rodzinne animacje kulturalne Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury, instalacje multimedialne Osmo i widowiskowe podświetlenie parku stworzą spójną całość z muzyką - zdradza Michał Auricom Kowalczuk, rzecznik prasowy Bialystok Up To Date Festivalu.

Po zmierzchu na na scenie pojawi się Wounds - lokalny reprezentant sceny ambientowej oraz gwóźdź programu: Robert Henke Live! Wizyta Roberta w Białymstoku to rezultat wielu marzeń załogi Up To Date i przygotowań samego artysty. Specjalnie dla nas zaprojektował ambientowy live act w technologii 4:0 surround w oparciu o topografię białostockiego Parku. To się nigdy więcej nie powtórzy, tego nie można przegapić!

Wieczorne koncerty odbędą się przy wizualnym akompaniamencie instalacji multimedialnej autorstwa audiowizualnego artysty Osmo, tańca współczesnego studia tańca DanceOFFnia oraz kreatywnej działalności Rady Puchaczy.

Szczegółowe informacje o Festiwalu, próbki muzyczne artystów i solidna porcja ciekawostek na stronie: UP2D8. Festiwal odbywa się pod naszym patronatem.

MAG

823 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39