Up2D8 Festiwal 2011. Zrelaksuj się w Ambient Parku

2011.08.11 00:00
Ambient Park jest propozycją dla każdego, niezależnie od wieku. Relaksująca, atmosferyczna muzyka w wykonaniu m.in. Roberta Henke Live! - znanego na całym świecie producenta z Berlina, plener plastyczny dla dzieci, wizualizacje, taniec współczesny, bębny i taniec z ogniem w wykonaniu Rady Puchaczy. W najbliższy poniedziałek, 15 sierpnia odbędzie się druga edycja - pionierskiej na skalę kraju - imprezy.
Up2D8 Festiwal 2011. Zrelaksuj się w Ambient Parku
Fot: materiały organizatora

- Dla pewnego grona ludzi ambient to pojęcie bardzo dobrze znane, lecz powszechnie koncepcja muzyki atmosferycznej nie jest rozpoznawana. Z myślą o szerszej prezentacji owego gatunku zrodził się projekt Ambient park - zdradza Jędzej Dondziło, organizator Ambient Parku.

Impreza odbędzie się na białostockich Plantach. Jest to wybór nieprzypadkowy, gdyż ambient jest muzyką inspirowaną przede wszystkim naturą. Dodatkowo pojawi się szereg atrakcji dla wszystkich. Pro-rodzinne animacje kulturalne Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury, instalacje multimedialne Osmo i widowiskowe podświetlenie parku stworzą spójną całość z muzyką. Od południa alejki parku zostaną delikatnie wypełnione dźwiękiem, by zrelaksować spacerujących i przygotować ich na wieczorne koncerty.

Po zmierzchu ujrzymy Ambient Park w pełnej krasie, a na scenie pojawi się Wounds - lokalny reprezentant sceny ambientowej oraz gwóźdź programu: Robert Henke Live!

Jego wizyta w Białymstoku to rezultat wielu marzeń Up To Date crew i przygotowań samego artysty. Specjalnie na tę okazję zaprojektował ambientowy live act w technologii surround w oparciu o topografię białostockiego Parku. To się nigdy więcej nie powtórzy, tego nie można przegapić! Wieczorne koncerty odbędą się przy wizualnym akompaniamencie instalacji multimedialnej autorstwa audiowizualnego artysty Osmo, tańca współczesnego studia tańca DanceOFFnia oraz kreatywnej działalności Rady Puchaczy.

Wydarzenie odbędzie się 15 sierpnia, początek około godz. 13 i w związku z nim zostanie zamknięta ulica Akademicka na wysokości Alei Zakochanych.

Ambient Park jest częścią Up To Date Festiwalu. Druga edycja imprezy odbędzie się 23 - 24 września na Węglowej. Patronujemy Festiwalowi.

Przeczytaj także: Relacja i foto - relacja z pierwszego w Polsce Ambient Parku
Znamy wszystkich artystów Bialystok Up To Date Festival

MAG

1135 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39