Uroczystości na św. Górze Grabarce - będą dodatkowe pociągi

2018.08.12 15:18
Przewozy Regionalne poinformowały, że uruchomione zostaną dodatkowe pociągi, którymi wierni będą mogli łatwiej dotrzeć na uroczystości Przemienienia Pańskiego na św. Górze Grabarce.
Uroczystości na św. Górze Grabarce - będą dodatkowe pociągi
Fot: prawosławie.pl

Przewozy Regionalne uruchomią specjalne pociągi, którymi wierni będą mogli łatwiej dotrzeć na uroczystości święta Przemienienia Pańskiego na św. Górze Grabarce. Uda się to zrealizować, bo urząd marszałkowski zdecydował się na udzielenie wsparcia finansowego.

W przyszłą sobotę i niedzielę (18-19.08) pielgrzymi skorzystają z dodatkowych połączeń na trasie Hajnówka - Siemiatycze, przez Czeremchę. Natomiast dzięki skomunikowaniom na stacji Czeremcha, dogodny dojazd mają mieć także pielgrzymi z Białegostoku i Bielska Podlaskiego.

Do położonej w pobliżu Grabarki stacji Sycze dojedziemy także kursującymi na co dzień - między Siedlcami a Czeremchą - pociągami Polregio i Kolei Mazowieckich.

Bilety na specjalne połączenia są dostępne w kasach biletowych, w salonikach prasowych Kolportera, na stronach biletyregionalne.pl, bilkom.pl, koleo.pl, e-podróżnik.pl oraz w aplikacjach mobilnych e-podróżnik.pl, SkyCash i KOLEO. Na wszystkich stacjach, poza stacją Białystok i Czeremcha, bilety można kupić także u obsługi pociągu (bez dodatkowych opłat).

Św. Góra Grabarka koło Siemiatycz, z małą cerkwią i założonym w 1947 r. żeńskim monasterem, to najważniejsze prawosławne sanktuarium w Polsce. Jest dla wyznawców prawosławia tak ważne, jak Częstochowa dla katolików.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1128 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39