Urodziny będą udane. Słoneczni wygrali i poszli w górę tabeli

2019.10.09 20:12
W środę (9.10) rozegrana została 5. kolejka Futsal Ekstraklasy. Białostocki MOKS w tej serii zmagań zmierzył się na własnym terenie z Gwiazdą Ruda Śląska i mecz ten wygrał. Wynik starcia? 5:3.
Fot: MOKS Słoneczny Stok Białystok

MOKS Słoneczny Stok Białystok złapał wiatr w żagle. W 1. kolejce sezonu 2019/2020 Podlasianie polegli wprawdzie z Gattą Active Zduńska Wola, jednak później nastała seria trzech kolejnych meczów zakończonych zwycięstwem. Najpierw łupem ekipy z północno-wschodniej Polski padł zespół Red Devils Chojnice, następnie białostoczanie ograli GSF Gliwice, a w środę Słoneczni okazali się też lepsi od Gwiazdy Ruda Śląska. Domowe starcie z beniaminkiem zakończyło się wynikiem 5:3.

Inauguracyjne trafienie w tym spotkaniu miało miejsce już w 1. minucie, bo właśnie wtedy drogę do siatki rywali znalazł Michał Osypiuk. Przyjezdni odpowiedzieli golem Alexa Silvy, ale tuż przed zmianą stron gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie, bo na listę strzelców wpisał się kończący tego dnia 34 lata Adrian Citko.

Grający trener Słonecznych urodziny będzie mógł zaliczyć do udanych, bo po przerwie jego zespół nadal był stroną przeważającą. Golkipera przeciwników w drugiej połowie pokonali jeszcze Witalij Lisnyczenko (x2) oraz Łukasz Gryko, a ponieważ goście do bramki MOKS-u w kolejnej odsłonie pojedynku trafili tylko dwukrotnie, mecz zakończył się triumfem Podlasian w stosunku 5:3.

Dzięki kompletowi oczek białostocki klub wciąż znajduje się w górnej połowie tabeli. Tuż po spotkaniu Słoneczni wskoczyli na lokatę numer 3, lecz po rozegraniu innych meczów w tej serii zmagań pozycja MOKS-u z pewnością ulegnie zmianie. Warto jednak pamiętać, że podopieczni Adriana Citki cały czas mają w zanadrzu zaległy pojedynek w ramach 2. kolejki przeciwko FC Toruń.

14. Piast Gliwice 4 0 3:11

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Gwiazda Ruda Śląska 5:3 (2:1)
Bramki: Michał Osypiuk 1, Adrian Citko 19, Witalij Lisnyczenko 24, 34, Łukasz Gryko 27 - Alex Silva 10, Daniel Jagodziński 37, Robert Świtoń 39

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Lisowski, Citko, Gryko, Dzierzgowski, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisnychenko, Skiepko, Dobreńko, Danilewicz, Prolejko