Urszula zagra w Operze. Świetna muzyka i pomoc dzieciom

2018.10.08 07:58
Już 5 listopada na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpi jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny muzycznej – Urszula. Nie może tam Was zabraknąć!
Urszula zagra w Operze. Świetna muzyka i pomoc dzieciom
Urszula zagra w Operze. Dochód z koncertu zostanie przekazany na pomoc chorym dzieciom

Rozpoczyna się Miesiąc Dobroczynności

Urszula - jedna z najbardziej znanych polskich wokalistek zagra specjalnie na rzecz podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci, prowadzonego przez Fundację "Pomóż Im". Jej koncert zainauguruje piątą już odsłonę przypadającego zawsze w listopadzie "Miesiąca Dobroczynności". Tradycyjnie już prowadzona jest wtedy akcja, która ma zwrócić uwagę opinii publicznej na los i potrzeby małych podopiecznych Hospicjum, ale też pokazać, jak niewiele wysiłku potrzeba, aby pomóc.

Przez cały listopad pomagać można niejako przy okazji. W kilkudziesięciu punktach Białegostoku ustawiane są puszki, do których można wrzucać datki na rzecz podopiecznych Fundacji podczas robienia zakupów czy wizyty u fryzjera. Liczy się każdy, nawet najmniejszy gest, każda złotówka, która potem składa się w konkretną kwotę.

Pomagać koncertowo

Pomagać też można uczestnicząc w wydarzeniach, takich jak koncert charytatywny. Do tej pory na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci grali w Białymstoku m.in. Ryszard Rynkowski, De Mono czy Marek Torzewski, a Fundacja dzięki temu, choć trochę rozjaśnia codzienność swoich podopiecznych.

Tegoroczny "Miesiąc Dobroczynności" zacznie się koncertem Urszuli, wokalistki, której utwory takie jak: "Dmuchawce, latawce, wiatr", "Na sen", "Rysa na szkle", "Malinowy król" czy "Konik na biegunach" zna cała Polska. Teraz jest okazja, aby usłyszeć je w Operze i Filharmonii Podlaskiej, a przy tym wesprzeć małych wojowników będących pod opieką Fundacji. To naprawdę bardzo prosty sposób na pomaganie!

Potrzebne pieniądze na rehabilitację

Cały dochód, zarówno z koncertu jak i całego "Miesiąca Dobroczynności" pomoże w sfinansowaniu profesjonalnej opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi przebywającymi pod skrzydłami jedynego w tej części kraju hospicjum dla najmłodszych. Potrzeby są ogromne, ponieważ wspomaga ono nie tylko chore dzieci, ale również ich bliskich. Kupuje leki, środki opatrunkowe, higieniczne, sprzęt medyczny, finansuje rehabilitację. Rodziny podopiecznych wymagają często również pomocy materialnej, która także jest im zapewniona. Dzięki poprzednim zbiórkom w ramach "Miesiąca Dobroczynności" udało się np. kupić najuboższym rodzinom opał na zimę czy wyremontować łazienkę dla małego Krzysia.

W tym roku "Pomóż Im" chce zebrane podczas akcji pieniądze przeznaczyć na profesjonalną rehabilitację dzielnych podopiecznych.

Aby było to możliwe, wystarczy kupić bilet i przyjść na koncert. Bilety na koncert Urszuli, w cenie 75-115 zł, można kupić w kasie Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz przez stronę internetową Opery.

Więcej informacji: Urszula dla dzieci z hospicjum.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

1864 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39