Ustalono stawki opłat za wodę. Jest dobra wiadomość

2014.04.14 00:00
Już kolejny rok z rzędu białostoczanie nie będą musieli obawiać się wyższych rachunków za wodę i odprowadzanie ścieków. Radni przedłużyli stawki opłat wnoszonych dla Wodociągów Białostockich.
Ustalono stawki opłat za wodę. Jest dobra wiadomość
Fot: freedigitalphotos.net

Jeszcze przez co najmniej rok białostoczanie będą płacić za dostarczenie wody 3,23 zł/m3 brutto i 3,18 zł/m3 brutto za odbiór ścieków. Pozostali odbiorcy, czyli firmy i instytucje, będą płacili odpowiednio 3,24 zł/m3 i 3,18 zł/m3. W ubiegłym roku podwyżki nie było, bo spółka Wodociągi Białostockie miała niezłe wyniki finansowe.

Analiza wyników ekonomiczno–finansowych Wodociągów za ostatnie lata wciąż pozwala na utrzymanie taryf na dotychczasowym poziomie. Wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych w latach 2012–2015 oraz plan techniczno–ekonomiczny Spółki na 2014 r. zostały opracowane przy założeniu utrzymania obecnie obowiązujących taryf do 31 maja 2015 r. Ich utrzymanie pozwoli na realizację inwestycji zaplanowanych na 2014 r. w oparciu o zgromadzone środki własne oraz uzyskane w okresie przedłużenia obowiązywania dotychczasowych taryf, a także z pozyskanych z zewnątrz źródeł finansowania.

Oprócz opłat za wodę i ścieki ustalono również wysokości kar, jakie będą musiały płacić firmy, które w swoich ściekach przekroczą dopuszczalny poziom niebezpiecznych zanieczyszczeń, np. metali ciężkich. Wodociągi twierdzą, że w naszym mieście takie sytuacje to jednak rzadkość.

Dotychczasowe stawki opłat za wodę i ścieki obowiązują w Białymstoku od czerwca 2011 r. Po dzisiejszej uchwale będą one obowiązywać jeszcze do końca maja przyszłego roku.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl
1137 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39