Utrudnienia drogowe na ul. Warszawskiej potrwają do końca roku

2023.07.19 08:16
Przy ul. Warszawskiej 44 prywatny inwestor będzie prowadził prace związane z przebudową budynku. W związku z tym, do końca roku kierowcy i piesi będą musieli zmierzyć się z pewnymi utrudnieniami.
Utrudnienia drogowe na ul. Warszawskiej potrwają do końca roku
Fot: Malwina Witkowska

Od czwartku (20.07) od godzin porannych do końca roku 2023, planowane są pewne utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Warszawskiej i ul. Elektrycznej. Związane są one z koniecznością przeprowadzenia prac związanych z przebudową budynku przy ul. Warszawskiej 44 przez prywatnego inwestora.

W ramach tych prac, wystąpi zawężenie jezdni na ul. Warszawskiej oraz ul. Elektrycznej w rejonie skrzyżowania obu ulic. Niestety, będzie konieczne wyłączenie z ruchu pieszych chodnika przy budynku ul. Warszawskiej 44, aby zapewnić bezpieczne warunki prowadzenia remontu. Dodatkowo, zlikwidowany zostanie ciąg miejsc parkingowych na ul. Elektrycznej bliżej skrzyżowania z ul. Warszawską, co może wpłynąć na dostępność miejsc postojowych w tej okolicy.

Najważniejsze dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu jest wprowadzenie zakazu poruszania się pieszych w wyżej wymienionej lokalizacji. Oznacza to, że piesi nie będą mogli przemieszczać się przez teren prowadzonych prac. Aktualnie istniejące przejście dla pieszych na tym skrzyżowaniu zostanie przeniesione na drugą stronę, aby umożliwić bezpieczny i płynny ruch dla pieszych na pobliskich odcinkach ulic. Mimo że utrudnienia w ruchu mogą być uciążliwe, działania te są konieczne, aby przeprowadzić przebudowę budynku przy ul. Warszawskiej 44.

To nie jedyne utrudnienia w mieście. Od 19 lipca, od godz. 8.00 do godz. 14.30, wystąpią utrudnienia w ruchu pod tunelem gen. Augusta Emila Fieldorfa "NILA", w związku z częściowym demontażem opraw oświetleniowych. Polegać one będą na miejscowym zawężeniu jednego pasa ruchu w tunelu, w miejscu gdzie odbywać się będą prace. Utrudnienia potrwają do około jednego tygodnia.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

852 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39