Utrudnienia drogowe w Białymstoku. Będą też zmiany w BKM

2023.06.14 09:31
Na białostoczan czekają kolejne utrudnienia w ruchu drogowym. Tydzień potrwa remont studzienek na ul. Myśliwskiej, a na ul. Swobodnej wydłużono czas występowania utrudnień.
Utrudnienia drogowe w Białymstoku. Będą też zmiany w BKM
Fot: Malwina Witkowska

W środę (14.06) od godz. 7.00 do 21 czerwca, na ul. Myśliwskiej, między skrzyżowaniem z ulicą Wiewiórczą a rondem Artura Hasbacha, zaplanowany jest remont studzienek i wpustów deszczowych oraz odbudowa nawierzchni. W związku z tym, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym, polegające na miejscowym zawężeniu jezdni. Należy jednak pamiętać, że w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, terminy wystąpienia utrudnień mogą ulec zmianie.

Dodatkowo, termin występowania utrudnień na ul. Swobodnej i ul. Antoniuk Fabryczny został przedłużony do 19 czerwca. Te utrudnienia obejmują zawężenie wlotu ul. Swobodnej od strony ul. Antoniuk Fabryczny, oraz zakaz skrętu w ul. Szeroką od strony ul. Swobodnej. Powodem tych utrudnień jest budowa sieci kanalizacyjno-sanitarnej przez prywatną firmę, na zlecenie Lidl Polska Sp. z o.o.

Oprócz kierowców, utrudnienia będą miały również wpływ na pasażerów BKM. Ze względu na przebudowę drogi powiatowej nr 2111B w miejscowości Księżyno, w środę, od godz. 15.30 do czasu zakończenia kursowania, autobusy linii 10 i 22 zostaną przekierowane na trasę zastępczą. Autobusy linii 10 i 22 będą kursować ulicami: Ciołkowskiego - Wiadukt - Zambrowska - Obwodnica Księżyna (DW 678) - Mazowiecka (DW 678) - Przemysłowa - Kolonia Koplany, kontynuując dalszą część stałej trasy. Na trasie objazdu obowiązuję istniejące przystanki.

To nie jedyne utrudnienia w mieście. Zobacz: Zmiany nieopodal dworca PKS. Zdemontują sygnalizację.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1549 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39