Utrzymywał się z kradzieży. Mężczyzna usłyszał 8 zarzutów

2023.07.25 12:09
34-letni mieszkaniec Łomży trudnił się kradzieżami w lokalnych dyskontach. Grozi mu do 10 lat więzienia.
Utrzymywał się z kradzieży. Mężczyzna usłyszał 8 zarzutów
Fot: KMP Łomża

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży wreszcie ustalili miejsce pobytu sprawcy serii kradzieży. Mężczyzna przez długi czas unikał schwytania, jednak jego działania przestępcze nie pozostawały niezauważone. Okazało się, że od marca do lipca, 34-latek dokonał wielu kradzieży w lokalnych dyskontach.

Analiza przeszłości sprawcy wykazała, że mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Oskarżony wykorzystał swoje nielegalne działania jako stałe źródło utrzymania.

W toku swoich przestępstw, sprawca skupiał się na różnorodnych przedmiotach, z których tworzył swój łup. W jego zasięgu znalazły się alkohol, artykuły spożywcze, luksusowe perfumy, słodycze oraz artykuły gospodarstwa domowego. Skala jego działalności była znacząca - przez ostatnie 4 miesiące ukradł do blisko 13 tys. zł wartości towarów.

Policja zgromadziła materiał dowodowy przeciwko 34-latku, co pozwoliło na przedstawienie mu aż 8 zarzutów kradzieży. Oskarżony został zatrzymany i decyzją sądu, trafi do aresztu na najbliższe trzy miesiące. Za popełnione kradzieże, mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z jego wcześniejszymi wyrokami, jeżeli zostanie uznany za recydywistę, kara może zostać zwiększona o połowę, co czyni sytuację dla niego jeszcze bardziej niekorzystną.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Polecamy
Sklep Exploret, Patrioci, Pro Fighter, Octagon Białystok
Sklep Exploret, Patrioci, Pro Fighter, Octagon Białystokul. Zwycięstwa 8 lok. 37, 59-62; 71-74; 79-82 (Galeria Madro), lok. 35 G - 2 (Nowa Galeria Madro)
15-703 Białystok

Więcej informacji
1444 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39