Uwaga – zmienia się rozkład pociągów. To ważna informacja dla pasażerów

2019.03.04 10:40
Już za kilka dni zmieni się rozkład jazdy pociągów Polregio w naszym regionie. To ważna informacja dla pasażerów.
Uwaga – zmienia się rozkład pociągów. To ważna informacja dla pasażerów
Fot: Justyna Fiedoruk

Za kilka dni zmienia się rozkład jazdy pociągów

W niedzielę (10 marca) zmieni się rozkład jazdy pociągów Polregio w województwie podlaskim. Zmiana ta jest spowodowana przede wszystkim trwającymi pracami modernizacyjnymi na liniach kolejowych zarówno w naszym regionie, jak i poza nim. Zmienią się też godziny kursowania niektórych pociągów, które zostały wprowadzone dzięki wnioskom pasażerów, po uzyskaniu akceptacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Najwięcej zmian jest na trasie Hajnówka - Czeremcha. Tu od 7 maja do 78 czerwca będą prowadzone prace modernizacyjne. To wymaga wstrzymania jazdy pociągów. W związku z tym za niektóre pociągi będą kursowały autobusy komunikacji zastępczej. Pasażerowie powinni pamiętać o tym, że przejazd tymi autobusami odbywa się na podstawie biletów kolejowych oraz o tym, iż nie przewieziemy nimi rowerów czy wózków, co czasem może być sporym problemem. Dodatkowo autobusy te nie będą obsługiwały wszystkich przystanków kolejowych (wiąże się to z trudnościami z dojazdem). Przykładowo przystanek Witowo zostanie przeniesiony do miejscowości Długi Bród, a w Dobrowodzie autobus będzie się zatrzymywał na tymczasowym przystanku. Pasażerowie przed podróżą powinni dokładnie zapoznać się z rozkładem jazdy, bowiem zastępcza komunikacja nie będzie dotyczyła wszystkich pociągów na tym odcinku.

Niektóre pociągu będą jeździły dłużej

Od 10 marca wydłuży się także czas jazdy pociągów REGIO na trasie Białystok – Czeremcha. Powodem tego są remonty peronów na trasie, prowadzone przez Zarządcę infrastruktury (spółka PKP Polskie Linie Kolejowe). Modernizacja wiąże się z ograniczeniem prędkości pociągów, co przełoży się na czas jazdy. Po zakończeniu remontu poprawi się standard usług kolejowych, wprowadzone zostaną także ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

Wydłuży się także czas jazdy pociągów kursujących z Siedlec do Hajnówki. Z kolei w związku z budową drogowej obwodnicy Suwałk od 3 do 8 czerwca pociągi będą kursowały drogą okrężną i dlatego czas ich jazdy wydłuży się.

"Niektóre pociągi, jak np. popołudniowy pociąg z Białegostoku do Kowna, w dniach 7 i 8 czerwca będzie odjeżdżał o 24 minuty wcześniej, tj. o godz. 15.25, a pociąg poranny do Kowna w dniu 8 czerwca odjedzie o 31 minut wcześniej, tj. o godz. 7.57. Inne natomiast, jak pociąg REGIO relacji Białystok – Suwałki, odjeżdżający od 10 marca o godz. 14.43, w dniach 3–8 czerwca będzie przyjeżdżał do stacji Suwałki 16 minut później. Prosimy o dokładne sprawdzenie rozkładów na tej trasie" – informują Przewozy Regionalne.

Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej m.in. na stronach internetowych: polregio.pl, e-podroznik.pl, portalpasazera.pl i koleo.pl. Rozkłady jazdy są także dostępne w gablotach na stacjach i przystankach.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1141 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39